Aktualności
Posted By Admin

FinGoVend – automat sprzedający alkohol na… odcisk palca


Wykorzystanie biometrii sprawia, że klient nie musi mieć przy sobie nawet dowodu osobistego potwierdzającego wiek oraz karty czy smartfona. FinGoVend sprzeda alkohol na odcisk palca!

Czytaj też: Kredyt na klik pod lupą Rzecznika Finansowego

Sam FinGo to wywodzący się z Wielkiej Brytanii dostawca rozwiązań z zakresu identyfikacji tożsamości. Teraz zaprezentował nowy produkt – FinGoVend. Podmiot, co ciekawe, zapewnia, że to pierwszy na rynku automat vendingowy, w którym klient może zweryfikować swój wiek i zapłacić za pomocą prostego… Skanu palca! Maszyna ma się sprawdzić na przykład do sprzedaży alkoholu czy papierosów.

Czytaj też: Przelewy żappsów już możliwe w Żabce

FinGoVend

FinGoVend – automat sprzedający alkohol na… odcisk palca

Tymczasem, należąca do firmy Sthaler brytyjska marka FinGo w swoich produktach wykorzystuje technologię firmy Hitachi. Mowa przede wszystkim o biometrii naczyń krwionośnych.

Czytaj też: Nubank przyspiesza ekspansję w Meksyku i Kolumbii

Pozwala ona łączyć unikalny wzór tych ostatnich, na przykład z kartą płatniczą. Po sparowaniu użytkownik nie musi już posiadać przy sobie plastiku lub dowodu osobistego, który potwierdziłby jego wiek. Twórcy chwalą się w międzyczasie, że znaleźli pierwszych partnerów zainteresowanych umieszczeniem swoich produktów w maszynach.

Równocześnie, warto też zaznaczyć, że nie jest to pierwsze wdrożenie systemu FinGo. Kilka lat temu głośno było o płatnościach za pomocą palca wprowadzanych w hotelach, restauracjach czy barach w Manchesterze. Rozwiązanie teraz zaprezentowano także w Polsce.

Czytaj też: KNF zakazuje działalności MIPowi – TNN Finance odchodzi z rynku


View Comments
There are currently no comments.