Aktualności
Posted By Admin

Kredyt na klik pod lupą Rzecznika Finansowego


Rzecznik Finansowy chce wiedzieć, czy klienci mogą zrezygnować z opcji kredyt na klik, na przykład w obawie przed oszustami. Szybkie kredyty wzięto pod lupę, a w efekcie poproszono banki o przedstawienie informacji na temat tych produktów.

Czytaj też: Podatek od kryptowalut nie taki jasny, jak się wydawał

Tymczasem, uproszczona ścieżka kredytowa stała się przecież korzystna zarówno dla banku, jak i klienta. Kredyt, co ciekawe, udzielany jest automatycznie, a jego limit bank ustala przede wszystkim  w oparciu o znajomość sytuacji finansowej klienta. Nie ma tutaj konieczności uruchamiania procedury sprawdzania zdolności kredytowej i innych formalności. 

 kredyt na klik

Kredyt na klik pod lupą Rzecznika Finansowego

Warto też dodać, że rozwiązanie to oszczędza zarówno czas pracowników, jak i koszty obsługi kredytu, a z kolei konsumentom – pozwala łatwo uzyskać środki. Przeważnie wystarczy zaledwie kilka kliknięć w serwisie transakcyjnym banku lub aplikacji.

Czytaj też: Tap to Pay od Adyen – iPhone jako terminal płatniczy

Co ciekawe, sam Rzecznik Finansowy zwraca uwagę, że łatwość zaciągnięcia zobowiązania staje się… Wadą, jeśli dostęp do konta klienta uzyska niepowołana osoba. Mowa na przykład o przestępcy, który uzyska dane.

By wszystko sprawdzić, Rzecznik Finansowy postanowił wziąć pod lupę głównie procedury, jakie obowiązują w poszczególnych bankach. A ponieważ biuro odnotowuje coraz szybciej rosnącą liczbę wniosków od klientów, którzy doświadczyli problemów z kredytem na klik… Trzeba koniecznie to sprawdzić. 

Tymczasem, z dotychczasowych obserwacji Rzecznika wynika, że w takich sytuacjach banki, co do zasady, nie uznają za zasadne roszczeń klientów, którzy… Chcieliby się uwolnić od zobowiązania kredytowego.

Czytaj też: Zdalne zakładanie konta na selfie możliwe już w 13 bankach


View Comments
There are currently no comments.