Aktualności
Posted By Admin

Cyfrowy dom maklerski dostał decyzję KNF!


Far Place Finance, czyli cyfrowy dom maklerski buduje właśnie platformę do zarządzania majątkiem. Co więcej, właśnie dostał plakietkę małej instytucji płatniczej od Komisji Nadzoru Finansowego. 

Łódzka spółka jest już 101 firmą na liście MIP, z  których 5 podmiotów już wykreślono. Ostatnio na jej łamach zobaczyliśmy na przykład HotPay B2B. 

Fair Place Finance to cyfrowy dom maklerski, startup realizujący projekt budowy platformy do zarządzania majątkiem. Ta z kolei udostępni się innym instytucjom w modelu as a service.

Czytaj też: Visa umożliwi płatności kryptowalutami!

cyfrowy dom maklerski

Partnerzy z kolei mogą korzystać z technologii i licencji Fair Place Finance udostępniając pod swoją marką usługi finansowe klientom detalicznym. W listopadzie zeszłego roku z kolei firma zyskała od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej.

Przypomnijmy – uzyskanie statusu małej instytucji płatniczej z ramienia Komisji Nadzoru Finansowego umożliwia przede wszystkim podjęcie działalności płatniczej bez konieczności walczenia o licencję krajowej instytucji płatniczej.

To drugie rozwiązanie z kolei jest zdecydowanie bardziej kosztowne i skomplikowane. Małe Instytucje Płatnicze mają jednak pewne ograniczenia. Mogą na przykład prowadzić działalność tylko w kraju. Co więcej, ich obroty nie mogą przekroczyć 1,5 mln euro miesięcznie.

Czytaj też: WatchOUT – aplikacja płatnicza z Janosikiem w jednym!


View Comments
There are currently no comments.