Aktualności
Posted By Admin

Rzecznik Finansowy: UWAGA NA POŻYCZKI KRYPTOWALUTOWE


Do biura Rzecznika Finansowego trafiają skarg klientów na podmioty, które to wymagają przedpłaty w zamian za udzielenie pożyczki.  W ostatnim czasie dotyczą one przede wszystkim firmy, która wydaje pożyczki kryptowalutowe.. 

W ostatnich tygodniach do Rzecznika Finansowego wpłynęło kilkanaście wniosków od klientów, którzy jawnie skarżą się na  działalność jednej z firm pożyczkowych. Ta z kolei uzależnia udzielenie pożyczki od wpłaty przez klienta określonych środków. One mają służyć przede wszystkim do pokrycia kosztów opłat związanych z pożyczką właśnie. Najczęściej są to kwoty w wysokości tysiąca złotych.

Jedna z nich jednak zapłaciła aż… 19 tysięcy! Ponadto, firma wymaga ustanowienia zabezpieczenia na przykład w postaci weksla. Co ciekawe, mimo spełnienia warunków pieniądze nie trafiają do klientów.

Czytaj też: Płatności kryptowalutą PayBTC w internecie pomysłem Polaków

pożyczki kryptowalutowe

Pożyczki kryptowalutowe pod lupą

Jeśli chodzi o same analizy umów – te zawierają szereg budzących wątpliwości postanowień dotyczących czynności poprzedzających udzielanie pożyczek właśnie. Zaskakujący jest też, o ciekawe, mechanizm przekazania środków klientowi.

Jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości należy wstrzymać się z podpisaniem takiej umowy. Mamy prawo uzyskać formularz informacyjny, żeby spokojne zapoznać się z warunkami.

Warto też poszukać w Internecie informacji o danej firmie i sposobie jej działania. Jeśli już zdecydowaliśmy się na zawarcie takiej umowy i w trakcie jej realizacji mamy wątpliwości co do uczciwości i zgodności z prawem jej postanowień, należy złożyć reklamację do podmiotu rynku finansowego.

Jeśli nie zostanie ona rozpatrzona zgodnie z naszymi oczekiwaniami można zwrócić się do Rzecznika Finansowego o podjęcie interwencji lub postępowania polubownego. Gdy mamy podejrzenie, że padliśmy ofiarą oszustwa należy jak najszybciej skontaktować z Policją lub Prokuraturą.

mówi Paulina Tronowska.

View Comments
There are currently no comments.