fintech
Posted By Admin

Płatności kryptowalutą PayBTC w internecie pomysłem Polaków


Firma PayBTC.io to marketplace, który plauje emisę tokenów, które mają przyciągnąć inwestorów. Mowa przede wszystkim o płatności kryptowalutą w handlu internetowym. Twórcy przekonują dodatkowo, że to pionierski pomysł, w którym posiadacze kryptowalut nie muszą wymieniać ich na tradycyjne waluty. Jednocześnie, sami sprzedawcy nie muszą dostosowywać swoich sklepów do nowego rozwiązania.

Pojawia się więc pytanie – jak działa PayBTC.io? Otóż, kupujący wchodzi na stronę firmy i wkleja link do towaru. Co ciekawe, może to być jakikolwiek produkt dostępny w internecie.

Później wystarczy już tylko wpisać wymagane informacje o produkcie, na przykład cenę czy kraj dostawy. Kolejny krok to już mail z ofertą, którą, jeśli klient zaakceptuje, płaci w jednej z 10 kryptowalut, w tym Bitcoinem, Ethereum, Litecoinem czy Riplem i zCashem. Pozostaje więc czekać już tylko na przesyłkę. Sprzedawca z kolei otrzymuje zapłatę w takiej walucie, za jaką wystawił przedmiot.

Czytaj też: Aplikacja mobilna Volkswagen Banku

paybtc

Twórcy PayBTC wiedzą, że to się uda!

Tymczasem, sami twórcy biznesu planują już ekspansję zagraniczną. Pomocna ma okazać się tutaj przede wszystkim sprzedaż tokenów, czyli cyfrowych udziałów. Tokeny PayB można nabyć już na platformie mosaico.ai. Pierwszy etap rozpoczął się 23 marca  i potrwać ma do 6 kwietnia. Za złotówkę będzie można kupić jeden token PayB. W kolejnych etapach z kolei, cena ma wzrosnąć. Minimalny poziom inwestycji sięga 100 PLN. Tak właśnie, w efekcie, firma chce pozyskać od 1,4 mln do 2,73 mln PLN.

Co ciekawe, na pierwszego czerwca zaplanowano rozpoczęcie listowania tokenów na giełdzie Kanga Exchange. Dodatkowo, inwestorzy będą mieli prawo do części dochodu z każdej przeprowadzonej na platformie transakcji. Twórcy w międzyczasie wyjaśniają, że prowizja platformy to 8% ceny produktu. Czwartą część tej prowizji z kolei zespół zamierza przeznaczyć na wypłaty dywidend dla tokenariuszy.

Biznes kryptowalutowy, zdaje się, ma się całkiem dobrze, ponieważ niedawno mogliście przeczytać o Visie, która też rozpoczyna zabawę w kryptopłatności. I to kartą!

Czytaj też: Visa umożliwi płatności kryptowalutami!


View Comments
There are currently no comments.