Aktualności
Posted By Admin

Chmura w fintech – nowe odpowiedzi KNF


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował właśnie aktualizację Q&A jeśli chodzi o popularne już rozwiązanie. KNF wyjaśnia wątpliwości,  jakie niesie za sobą chmura w fintech i podmioty nadzorowane.

Komunikat chmurowy opublikowano, co prawda 23 stycznia 2020, jednak teraz dopiero nastąpiła aktualizacja. Sam komunikat z kolei dotyczy przede wszystkim samego przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej i hybrydowej. Tym razem aktualizacja niesie za sobą wyjaśnienia wątpliwości, które mają fintechy w związku z posiadaniem rozwiązania pt. chmura w fintech.

Co ciekawe, znajdziemy tutaj już 45 odpowiedzi. Widać zatem, że temat jeszcze się nie wyczerpał i, istotnie, potrzebował uzupełnienia. W międzyczasie aktualizacji poruszono takie zagadnienia jak na przykład zastosowanie komunikatu do agentów ubezpieczeniowych i oddziałów zakładów ubezpieczeń.

Z kolei uzupełnione Q&A przez UKNF znajdziecie jest tutaj.

chmura fintech

Chmura w fintech – dlaczego to takie ważne?

Tymczasem, bankowość już od dawna jest kluczowym elementem jeśli chodzi o systemy ekonomiczne. Co więcej, dochodzą do niej ciągle kolejne fintechu. Bez nich dziś, w dobie pandemii, gospodarka mogłaby upaść całkowicie.

Dlatego też chmura w fintech to już zjawisko realne, a banki i fintechy to przecież instytucje technologiczne, które obok usług finansowych zajmują się także  technologiami informatycznymi. Wszystko po to, by zarządzać danymi – o konsumentach czy transakcjach. Dodatkowo, oferują także nowe usługi technologiczne, które muszą być koniecznie wykonywane w czasie rzeczywistym. Mowa na przykład o poleceniach głosowych, modelowaniu usług finansowych.

W efekcie chmury obliczeniowej – problemy są adresowane. Ponadto ta umożliwia także na przykład dostarczenie i rozwój nowych usług w warunkach, w których skala – czyli liczba odbiorców, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Czytaj też: Firma Plus Pay też ma MIP


View Comments
There are currently no comments.