Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Firma Plus Pay też ma MIP


MIP cieszy się popularnością. Ostatnio pisaliśmy przecież o tym, że Autopay czy HotPay B2B – odłam systemu płatności HotPay – dumnie noszą już plakietkę na piersi. Teraz kolejny podmiot może pochwalić się tytułem Małej Instytucji Płatniczej. Brawa dla Plus Pay!

W rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego znalazła się spółka Plus Pay należąca do Cyfrowego Polsatu. Częścią grupy jest także Polkomtel czyli operator sieci telefonicznej Plus.

W efekcie wpisu do MIP – Plus Pay będzie mógł oferować już rozwiązania pokroju usług płatniczych, wydawania instrumentów płatniczych czy transferów pieniężnych. Pełen rejestr MIP możecie zobaczyć tutaj.

Czytaj też: HotPay B2B na liście MIP!

pluspay

Kolejna spółka z MIPem – Plus Pay na plusie!

Od 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała 94 licencje MIP – tak pisaliśmy jeszcze niedawno. Obecnie w rejestrze mamy już 100 fintechów, z tego 95 z ważną licencją. Ostatnio na liście pojawiły się na przykład Autokonto, Wonga czy HotPay B2B.

Gwoli przypomnienia – licencja małej instytucji płatniczej pozwala na świadczenie usług płatniczych przy mniejszych wymogach i na mniejszą skalę niż krajowa instytucja płatnicza. To rozwiązanie świetne przede wszystkim dla małych fintechów, chcących przetestować się na rynku.

Niestety, na ten moment wiele wskazuje na to, że niebawem dużo trudniej będzie dostać plakietkę MIP. W efekcie planowanych zmian w ustawie o usługach płatniczych pojawić się mają dodatkowe wymogi dla MIPów. Mowa na przykład o konieczności przekazania informacji o procedurach w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania teroryzmu.

Czytaj też: Nowy insurtech – raz, dwa, trzy – Trasti!


View Comments
There are currently no comments.