Aktualności
Posted By Admin

WatchOUT – aplikacja płatnicza z Janosikiem w jednym!


Aplikacja WatchOUT na bieżąco rejestruje obraz kamery smartfona, analizuje go i przetwarza, by dostarczyć kierowcy informację o zagrożeniach. Obok z kolei siedzą płatności!

W Apple Store jest już dostępna przygotowana przez polski startup właśnie tytułowa aplikacja WatchOUT. To rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla kierowców, ponieważ zajmuje się głównie analizą otoczenia. Docelowa ma wspierać kierowcę także na przykład podczas poszukiwania miejsca parkingowego i płatności właśnie. Mowa o opłacaniu postoju na parkingach płatnych.

Co ciekawe, główna funkcja przypomina tę, którą znamy z urządzenia Yanosik. Tyle, że tutaj w kontrolach drogowych informują się nawzajem użytkownicy. Aplikacja w czasie rzeczywistym rejestruje trasę i analizuje obraz z kamery smartfona.

Czytaj też: Hypomo – kredyt hipoteczny online już faktem!

watchout

Narzędzie można już pobierać za darmo na urządzenia z iOSem. Wkrótce ma być dostępna także dla użytkowników Androida. W międzyczasie twórcy WatchOUT zamierzają także pracować nad rozbudową rozwiązania o nowe funkcje, na przykład system informacji o wolnych miejscach parkingowych.

Dodatkowo, startup pracuje także nad kamerą samochodową, działającą w każdych warunkach i przez całą dobę. Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup urządzenia mogą ograniczyć zużycie baterii w smartfonie podczas korzystania z aplikacji. Co więcej – zabezpieczyć swój pojazd. Cena kamerki ma wynieść ok. 1200 PLN.

Rozwiązania przygotowane przez firmę wydają się całkiem ciekawe, nie tylko jeśli chodzi o podróżowanie autem. Interesująca może okazać się także współpraca startupu z branżą ubezpieczeniową. Ale na to jeszcze musimy poczekać!

Czytaj też: ayTel i SelfMaker. By automatyzacji polskiego handlu stało się zadość…


View Comments
There are currently no comments.