Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bankowość spółdzielcza – rebranding i koniec z BS w nazwie


BS z Aleksandrowa Łódzkiego właśnie zmieniła się w Auret Bank. Bankowość spółdzielcza to kolejny przykład trendu w kontekście rezygnacji przez instytucje spółdzielcze ze swoich nazw tradycyjnych.

Czytaj też: Zen i Visa rozpoczynają współpracę – usługa Visa Direct Push Payments

Okazuje się, że Bankowość spółdzielcza z Aleksandrowa Łódzkiego zmienia nazwę. Niebawem oficjalnie będzie figurować jako Auret Bank. Instytucja, co ciekawe, otrzymała już zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Zmiana pełnoprawna jednak nastąpi od momentu wpisu do KRS, co może stać się faktem 1 września.

Czytaj też: Nowa bankowość elektroniczna dla firm od Aliora

Zmiana będzie polegała na nadaniu nazwy – Auret Bank, wprowadzeniu nowego logo, odświeżeniu wizerunku naszych placówek oraz wprowadzaniu nowoczesnej mobilnej oferty dla wszystkich klientów, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych wartości.

– Mariusz Łabęcki, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim.
BS z Aleksandrowa Łódzkiego właśnie zmieniła się w Auret Bank. Bankowość spółdzielcza to kolejny przykład trendu w kontekście rezygnacji przez instytucje spółdzielcze ze swoich nazw tradycyjnych.

Bankowość spółdzielcza – rebranding i koniec z BS w nazwie

Co ciekawe, władze banku tłumaczą, że główną motywacją jest wyróżnienie się na tle innych spółdzielczych. Na podobnym terenie, co Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie działa też kilka innych banków z dwóch zrzeszeń. Potencjalni klienci, co ważne, nierzadko nie rozróżniają tych instytucji i w efekcie… Traktują te placówki jako tę samą sieć.

Czytaj też: Aplikacja DotBee z cyfrowym asystentem pomoże w zarządzaniu finansami

Zmiana nazwy i logo Banku wynika z naturalnej potrzeby rozwoju i dopasowywania się do zmieniających się czasów. Jest odzwierciedleniem działań zmierzających do budowania mocnej marki bankowej na rynku lokalnym. To chęć stworzenia czytelniejszej i bardziej precyzyjnej komunikacji z klientem, połączonej z ujednoliceniem oznakowania placówek, rozpoznawalnością działań marketingowych pod nową marką. Wszystko to ma doprowadzić do zwiększenia rozpoznawalności i znajomości marki.

– zaznacza Mariusz Łabęcki.

Co ciekawe, nowa marka z jednej strony ma przywodzić na myśl przede wszystkim ponadczasowość i trwałość. Z drugiej strony z kolei instytucja zamierza podkreślić relacyjność swoich działań, aktywność na rzecz lokalsów czy dodatkowa wartość dla klientów.

W efekcie, po rebrandingu Auret Bank pozostanie jednak bankiem spółdzielczym, z polskim kapitałem, i nadal będzie wchodził w skład zrzeszenia BPS. Zmiana logo i nazwy z kolei pociągnąć ma za sobą konieczność modyfikacji dokumentów i umów. Co ważne – numery rachunków bankowych zostaną takie same. Z kolei karty debetowe i kredytowe wydane przez bank pod starym logotypem będą honorowane do utraty ich ważności.


View Comments
There are currently no comments.