Aktualności
Posted By Admin

Apple z nowym wdrożeniem: zbliżeniowy BLIK na iPhone’a


Amerykańska korporacja udostępnia moduł NFC w smartfonach innym podmiotom! W efekcie tego uniknie on wysokich kar z ramienia Komisji Europejskiej. Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku tygodni – Apple z nowym wdrożeniem na rynku! Zbliżeniowy BLIK na iPhone’a to już fakt. Dotyczy to klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a więc także tych z Polski.

Czytaj też: Czy Microsoft blokuje konta? Nie daj się nabrać

Co ciekawe, dostawcy usług płatności zbliżeniowych zyskają dostęp do moduły NFC, który wykorzystywany jest w operacjach tego typu. W praktyce z kolei oznacza to, że właściciel telefonu z jabłkiem będzie mógł już płacić BLIKiem zbliżeniowym, jeśli oczywiście bank podejmie się tego wdrożenia.

Czytaj też: Santander mobile prezentuje nowe gry i multimedia w apce

Amerykańska korporacja udostępnia moduł NFC w smartfonach innym podmiotom! W efekcie tego uniknie on wysokich kar z ramienia Komisji Europejskiej. Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku tygodni - Apple z nowym wdrożeniem na rynku! Zbliżeniowy BLIK na iPhone’a to już fakt. Dotyczy to klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a więc także tych z Polski.

Apple z nowym wdrożeniem: zbliżeniowy BLIK na iPhone’a

Pojawia się w sieci teraz też pytanie – dlaczego Apple zdecydowało się na ten ruch? Okazuje się, że amerykańskiej firmie groziły kary z ramienia Komisji Europejskiej. Postępowanie w tym kontekście rozpoczęło się w połowie 2020 roku. Z kolei w 2022 już unijni urzędnicy informowali o wystosowaniu do firmy pisma, gdzie dowodzono, że producent nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku płatności mobilnych.

Czytaj też: Polski Payvein wykorzysta biometrię od Hitachi do budowy nowej metody płatności

Co dalej w tym temacie? Apple jasno zadeklarowało, że jest otwarte na współpracę i sformułowało zestaw zobowiązań. Znalazło się wśród nich na przykład stworzenie API, za pomocą którego dostawcy usług płatniczych będą mogli za darmo korzystać z modułu NFC. Co ciekawe, pełna treść zobowiązań pojawi się na stronie Komisji Europejskiej i pozostaną w mocy przez kolejną dekadę.


View Comments
There are currently no comments.