fintech
Posted By Admin

Amerykańska licencja bankowa dla Revolut? Na 15 mln klientów!


Amerykańska licencja bankowa już niebawem będzie należeć do Revoluta? Czyżby taki prezent fintech chciał zrobić sobie na 15 mln klientów?

To jeden z najcenniejszych i najbardziej rozpoznawalnych europejskich fintechu, który już od dwóch lat przygotowuje się do podboju amerykańskiego rynku. Teraz zamierza wystąpić o licencję bankową w USA. Dodatkowo, w międzyczasie wejdzie także na tutejszą giełdę, ale IPO ro zdecydowanie kwestia przyszłości. 

Co więcej, Revolut twierdzi, że amerykańska licencja bankowa to to, co fintechy lubią najbardziej. A ponieważ ma tutaj zaledwie ponad 150 tys. klientów – wszystko przed nim! W efekcie, konkluzja jest oczywista – mimo rozpoznawalności w Europie – w USA Revolut jest raczej podrzędną spółką. Marketing tutaj wymaga nieco więcej.

Jednak, mimo tej skromnej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych – brytyjski fintech ma dość ambitne plany. Mowa o pozyskaniu miliona klientów amerykańskich w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Wszystko rozbija się jednak o pozyskanie zaufania, a do tego niezbędna jest amerykańska licencja bankowa, o którą fintech zamierza wystąpić.

Czytaj też: Ikea będzie Bankiem? Ikano Bank przejęty

amerykańska licencja bankowa

Revolut chce amerykańską licencję bankową

Co prawda, nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi. Pierwszy raz taka informacja pojawiła się już przecież w czerwcu 2018.  Spółka wówczas miała starać się o odpowiedni ezwolenie w Kalifornii. Jednak miała wtedy tylko 2 mln klientów w portfolio. To jednak nie zniechęciło Revoluta do podboju amerykańskiej ziemi.

Tymczasem, pozyskanie licencji bankowej to bardzo kosztowny proces, także w USA. 

Na ten moment firma ma już 15 mln klientów na całym świecie, z czego milion w Polsce. Co ciekawe, jest już właścicielem litewskiej licencji bankowej, a na ten moment czeka jeszcze na odpowiedź Wielkiej Brytanii.

W międzyczasie spółka wyceniana jest na 5,5 mld USD i oferuje nie tylko kartę do portfela walut, ale także możliwość inwestycji na rynkach kapitałowych, szybkie przelewy czy inwestycje w kryptowaluty. Od niedawna bawi się także w kredyty konsumenckie.

Fintech musi się mieć jednak na baczności, ponieważ amerykański rynek fintech nie śpi. Wśród konkurencji są na przykład Klarna, Robinhood, Affirm czy Chime. Dodatkowo, dochodzą tutaj także regulacje prawne – co stan to nowy obyczaj. Co prawda to USA jest właśnie uważane za raj dla fintechów. Więc, być może, warto teraz czekać na to, co świat na Revolut.

Czytaj też: Fintechowa współpraca Ingenico z Klarną


View Comments
There are currently no comments.