Płatności online
Posted By Admin

Płatnicza aplikacja mobilna ZUS?


Aplikacja płatnicza od ZUS? Stanie się realna! Zakład zamierza właśnie odświeżyć serwis internetowy i uruchomić tak zwany Jednolity Plik Ubezpieczeniowy.

Prezes  ZUS – profesor Gertruda Uścińska – zapowiedziała jasno w rozmowie z PAP cyfrową transformację systemu zabezpieczenia społecznego. Jednym z realizowanych projektów będzie właśnie Jednolity Plik Ubezpieczeniowy. Ten z kolei ma się stać podstawowym narzędziem komunikacji płatników z instytucją Ta weźmie na siebie odpowiedzialność rozliczanie składek przez firmy.

aplikacja mobilna zus

Aplikacja płatnicza ZUS szybciej, niż myślisz…

Tymczasem, szefowa ZUS wyjaśnia jasno, że ten  krok z pewnością odciąży przedsiębiorców i zredukuje liczbę błędów. A przede wszystkim nadużyć i kontroli. Z kolei sami przedsiębiorcy zyskają pewność rozliczeń. W międzyczasie zniknie także konieczność wypełniania rozbudowanej dokumentacji.

Dodatkowo, w planach jest także zautomatyzowanie wypłaty świadczeń. Podmiot chce wprowadzić aplikacje mobilne i umożliwić płatności składek tą drogą. Co ciekawe, kolejnym celem jest odświeżenie portalu ZUS. Ten ma być teraz zintegrowany z platformą gov.pl. W efekcie kontakt z instytucją stanie się prosty i intuicyjny.

Warto też wspomnieć, że ZUS planuje także wewnętrzną reorganizację. Ta przewiduje przede wszystkim degradację papierologii. Instytucja wskazuje na konieczność utworzenia rządowej chmury danych. W efekcie różne podmioty będą łatwo wymieniać się informacjami. Koniec więc z dostarczaniem dokumentów czy danych do urzędu, który to… pozyska je same!

Czytaj też: Płatności okiem już na stoku!


View Comments
There are currently no comments.