Aktualności
Posted By Admin

Fintechowa współpraca Ingenico z Klarną


W zeszłym tygodniu już Ingenico podjęło się współpracy z Klarną. Ta pierwsza spółka to część grupy Worldline, której teraz strategiczna współpraca oprze się o udostępniania rozwiązań płatniczych szerszej grupie europejskich sprzedawców. 

Co ciekawe, po pomyślnym wdrożeniu usługi w Skandynawii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii współpraca ma zostać rozszerzone o sprzedawców na przykład z Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Z kolei samo rozwiązanie płatnicze Klarny umożliwia sprzedawcom dodanie do oferty elastycznych i przejrzystych metod finansowania zakupów.

ingenico

Ingenico i Klarna wejdą do Polski?

Tymczasem, fintch Klarna działa już na rynku Buy Now, Pay Later – płatności odroczonych. Włączenie jej do Ingenico, zdaniem samego fintechu, zwiększy konwersję u sprzedawców.

Co prawda Ingenico jest firmą znaną już na polskim rynku – to przecież jeden z wiodących producentów terminali płatniczych. Z kolei Klarna jest coraz bliżej polskiej granicy. Na razie, co prawda, skupia się na Europie Zachodniej, jednak… znaczny wzrost popularności Buy Now, Pay Later w Polsce zdaje się mieć na to spory wpływ.

Co ciekawe, w międzyczasie z doniesień medialnych wynika, że Klarna spodziewa się niebawem sukcesu w rundzie inwestycyjnej. W efekcie pozyska blisko 500 mln USD. To z kolei oznacza jasno – wycena spółki wzrośnie do blisko 30 mld USD z obecnych 11 mld.

Czytaj też: NBP gotowy na konwersje kredytów walutowych na złote


View Comments
There are currently no comments.