Aktualności
Posted By Admin

Ikea będzie Bankiem? Ikano Bank przejęty


Ikea Bankiem. Brzmi trochę jak żart, ale teraz wszyscy bawią się w fintech – dlaczego więc sieć meblowa miałaby być z tyłu? Ikea przejmie 49% udziałów Ikano Bank! 

W efekcie, spółka niebawem oferować będzie pełny zestaw usług bankowych w fizycznych sklepach i online. 

Ikano Bank przejęty będzie już  niebawem przez spółkę matkę Ikea – Ingka Investment. Ikano Bank i Ikea mają przecież wspólną, całkiem długą, historię. Obie marki powstały w tej samej grupie. Ikano Bank był dodatkowo dostawcą usług finansowych dla Ikei w 8 krajach. Także w Polsce.

Czytaj też: NBP gotowy na konwersje kredytów walutowych na złote

ikea bankiem

Ikea Bankiem pełną parą

Tymczasem, Ikano Bank powstał już w latach 80-tych. W Polsce bank działa od 2010 roku oferując usługi finansowe przede wszystkim klientom szwedzkiej sieci salonów meblowych. Bank udostępnia już na przykład kartę kredytową czy kredyty ratalne.

Ta duża inwestycja w Ikano Bank jest istotnym krokiem dla Ingka Ivestment. Konsumenci i detaliści coraz częściej szukają rozwiązań bankowych opartych o nowoczesne usługi cyfrowe. Dlatego zamierzamy współpracować jeszcze bliżej z Ikano Bank, aby wesprzeć jego cyfrową transformację. Przesłuży się to naszym nowym i obecnym klientom.

Krister Mattsson, managing Director Ingka Investment.

Co ciekawe zawarta umowa umożliwia pozyskanie przez Ikeę pozostałych 51% akcji w późniejszym czasie! Ikea więc ma szansę stać się bankiem!

Czytaj też: Resort finansów promuje obrót bezgotówkowy


View Comments
There are currently no comments.