Płatności online
Posted By Admin

Na Orlen Pay czasami… nie zapłacicie


Orlen jasno tłumaczy, że przyczyną kłopotów Pay jest wymóg silnego uwierzytelniania płatności kartowych w e-commerce. Orlen Pay radzi więc korzystać z alternatywnych narzędzi płatniczych.

Kierowcy korzystający z metody płatności Orlen Pay mogą mieć nieco trudności z płatnościami na stacjach. Problem dotyczy przede wszystkim tych użytkowników, którzy płacą kartą.

Koncern zachęca w międzyczasie, by przez najbliższe tygodnie do płatności wykorzystać na przykład BLIK czy Apple/Google Pay.

Czytaj też: Operator BLIKa informuje: 424 mln transakcji!

orlen pay

W międzyczasie, jak informuje stacja, przyczyną może być właśnie silne uwierzytelnianie kartą w e-commerce. Zgodnie z zasadami niektóre operacje muszą być dodatkowo potwierdzone na przykład autoryzacją mobilną, PINem czy kodem SMS.

Co ciekawe, niektóre banki i operatorzy rozwiązań płatniczych jeszcze są w lesie z tym wymogiem, co skutkuje… odrzuceniem transakcji właśnie. Kłopoty tego rodzaju mieli już na przykład Uber Eats czy karty firmowe od ING.

Co prawda, na rozwiązania bankowość miała przecież sporo czasu. Termin został nawet przesunięty na 31 grudnia 2020. Mimo to nie wszystkim udało się wprowadzić zmiany.. Wierzymy, że uda się to wszystko naprawić. Na ten moment jednak Orlen apeluje – zmieńcie metody płatności!

Problem zniknąć ma najwyżej w ciągu kilku tygodni.

Czytaj też: Płatności okiem już na stoku!


View Comments
There are currently no comments.