Aktualności
Posted By Admin

Operator BLIKa informuje: 424 mln transakcji!


Od momentu powstania metody płatności – operator BLIKa przetworzył już 77 mln różnych operacji finansowych. Władze spółki Polski Standard Płatności pochwaliły się właśnie statystykami systemu BLIK w ubiegłym roku. 

Łącznie mamy tutaj 424 mln różnych operacji finansowych o wartości 57 mld PLN. Jeśli mowa o liczbie – jest to prawie dwa razy więcej niż w 2019 roku. Z kolei od samego uruchomienia systemu w lutym 2015 – użytkownicy zrealizowali już 777 mln operacji.

Tymczasem, jeśli chodzi o same dane z IV kwartału 2020 to liczba transakcji osiągnęła poziom 140 mln – a wartość 19 mld PLN. Co więcej, od dłuższego czasu już większość operacji BLIKiem realizowana jest w środowisku e-commerce. 

operator blika

Z kolei drugą , co do popularności usługą oferowaną przez polski system są przelewy P2P – na numer telefonu odbiorcy. Tych było 15,5 mln, co stanowi wzrost o 167% w stosunku rocznym. Płatności w terminalach było blisko 12 mln.

Operator BLIKa daje także jak na tacy fakt, że wypłaty gotówki z bankomatów, które z początku rozwoju metody cieszyły się największą popularnością… obecnie tracą na znaczeniu. IV kwartał to 7,1 mln i zaledwie 5% wszystkich transakcji BLIKiem.

Bardzo szybko zbliżamy się do osiągnięcia pierwszego miliarda transakcji, co będzie dla nas pewnego rodzaju symbolicznym osiągnięciem po 6 latach obecności na rynku. Łączna wartość transakcji Blikiem od lutego 2015 roku do końca 2020 wyniosła blisko 105 miliardów zł.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP.

Czytaj też: NBP gotowy na konwersje kredytów walutowych na złote


View Comments
There are currently no comments.