Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Volt Bank kończy działalność


Miała być rewolucja, a jest koniec działalności! Volt Bank nie podołał. Instytucji nie udało się pozyskać od inwestorów środków umożliwiających dalsze funkcjonowanie. To przede wszystkim efekt pogorszenia nastrojów na globalnym rynku.

Australijski Volt Bank, który działał wyłącznie w przestrzeni cyfrowej, poinformował o zakończeniu działalności. W efekcie strony instytucja zachęca klientów, by wycofali środki z rachunków. Konta zaczną być likwidowane 5 lipca tego roku.

Czytaj też: Aion Bank podnosi oprocentowanie kont do 5%

Tymczasem, Volt czyli tzw. challenger bank lub neobank otrzymał licencję na początku 2019 roku. Australijski regulator rynku wydał ją jeszcze trzem innym instytucjom fintechowym. Wszystko po to, by w ten sposób w pewien sposób rozruszać rynek, poprawić konkurencyjność i skłonić starszych graczy do większego wysiłku o… Zadowolenie klientów! 

Volt Bank kończy działalność

Volt Bank kończy działalność

Pojawia się więc pytanie dlaczego banki nie przetrwały? Jednym z powodów była faktyczna reakcja konkurencji, która szybko dostosowała się do całkiem nowych warunków. Jednocześnie pogorszyły się te dotyczące budowania nowych biznesów. W efekcie inwestorzy nie są już tak chętni do pompowania dużych pieniędzy w startupy. Mocno spadają także wyceny nawet graczy o ugruntowanej pozycji. 

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPay

Co ciekawe, z tym problemem dotkliwie zderzył się Volt, który chciał na początku tego roku pozyskał od inwestorów 200 mln dolarów australijskich. Podmiot we wcześniejszych rundach pozyskał już ponad 90 mln dolarów.

Czytaj też: Koniec Facebook Pay! Zastąpi go Meta Pay i… Nic się nie zmieni


View Comments
There are currently no comments.