Aktualności
Posted By Admin

CarPlay już jesienią – płatności za paliwo od Apple


Rozwiązanie CarPlay nie zadziała jednak na każdej stacji… Konieczna będzie współpraca operatora z firmą Apple.

Jednak jeśli ta się już wydarzyła – kierowcy będą mogli płacić za paliwo na stacjach benzynowych za pomocą aplikacji Apple! Ta ma umożliwić integrację iPhone’a z systemem samochodu. Nowość zaprezentowano programistom podczas niedawnej konferencji WWDC. Z kolei sama korporacja technologiczna zamierza ją udoskonalić jesienią.

Czytaj też: Zwolnienia w fintechach. Wszystkiemu winien krach na rynku krypto

CarPlay

CarPlay już jesienią – płatności za paliwo od Apple

Tymczasem, o nowym rozwiązaniu zrobiło się głośno już kilka tygodni temu – po zakończeniu konferencji. Wówczas chęć wdrożenia usługi ogłosiła firma HF Sinclair – spory gracz na amerykańskim rynku paliw. W teorii, na razie, wynalazek ma wyglądać następująco: aplikacja nawiguje pojazd do stacji Sinclair, następnie umożliwia płatność za tankowanie przy pomocy ekranu na desce rozdzielczej. Kierowca wciąż będzie musiał jednak wyjść z samochodu, by zatankować. Znika jednak konieczność udawania się do kasy.

Czytaj też: Opłaty w biurze maklerskim mBanku – UOKiK bierze pod lupę rozwiązanie

Co ciekawe, cały ten proces będzie wymagał od klienta instalacji aplikacji danej firmy paliwowej i podpięcia do niej karty płatniczej. Reszta odbywa się już tylko w ramach CarPlay. Oczywiście, funkcjonowanie narzędzia wymaga, by operator stacji był partnerem firmy Apple.

Równocześnie, kierowcy w Polsce nie muszą patrzeć na takie rozwiązanie z zazdrością, ponieważ na naszym rynku dostępne są już podobne usługi. Na przykład Shell SmartPay. A także oferta dla klientów Orlenu, Lotosu czy Circle K.

Czytaj też: LikePOS – nowy terminal w smartfonie


View Comments
There are currently no comments.