Karty płatnicze
Posted By Admin

Visa wprowadza karty Bitcoin Cashback


Pierwsze karty Bitcoin Cashback z ramienia Visy zostaną wprowadzone za pośrednictwem firm partnerskich w Ameryce Łacińskiej. Współpracując ze startupami i fintechami w regionie Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.

Czytaj też: Millennium: ponad 200 tys. klientów korzysta ze zbliżeniowego BLIKa

Tymczasem, rynek kryptowalutowy jest obecnie w dołku, a jego dwie najsilniejsze waluty – bitcoin i ether – od miesięcy notują seria spadków wartości. Ich wycena spadła o blisko… 70%! Oczywiście, w porównaniu do historycznych maksimów. Równocześnie warto też mieć na uwadze, jak zmieniły się regulacje dotyczące działalności kryptowalutowej w Polsce. 

karty Bitcoin Cashback

Visa wprowadza karty Bitcoin Cashback

Co ciekawe, w 2021 roku Visa nawiązała współpracę z argentyńską giełdą kryptowalut Lemon Cash. Wszystko po to, by wypuścić w tym rejonie karty oferujące zwrot gotówki w wysokości 2% bitcoina za każdą transakcję.

Dodatkowo, Visa chce udostępnić kryptowalutowe karty Bitcoin Cashback w całym regionie, w tym także w Meksyku, Peru i Kolumbii. W efekcie, Visa planuje stworzyć rozwiązania krypto w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Ma to więc zapewnić tym regionom przede wszystkim narzędzia do rozwijania walut cyfrowych i zarządzania wschodzącą gospodarką NFT.

Równocześnie, gigant płatniczy jest gotowa do wprowadzenia przedpłaconych kart w Argentynie. Wszystko w efekcie współpracy z platformą Satoshi Tango oraz kartami crypto.com. Podobnie partnerstwa w Brazylii gigant płatności podpisał na przykład z neobankiem Zro Bank i firmą Alterbank.

Czytaj też: Apple Pay Later – płatności odroczone od giganta technologicznego


View Comments
There are currently no comments.