Aktualności
Posted By Admin

Faktoring i windykacja z poziomu programu Comarch ERP XT – zobacz, jakie to proste!


Wydłużone terminy płatności, nierzetelni kontrahenci – to wszystko sprawia, że firmy, nawet te małe, muszą coraz częściej sięgać po usługi faktoringowe, czy windykować we własnym zakresie niespłacone należności. Teraz takie usługi finansowe przedsiębiorcy mogą szybko i łatwo aktywować w Comarch ERP XT. To jedna z pierwszych aplikacji na rynku, która umożliwia rozpoczęcie faktoringu i windykacji bezpośrednio z programu do zarządzania małą firmą. Zobacz, jak to działa i jakie korzyści oferuje taka forma korzystania z usług faktoringowych i windykacyjnych.

Apfino by Comarch

Comarch ERP XT to program do wystawiania faktur i księgowości dla małej firmy. Umożliwia nie tylko realizowanie wielu procesów w firmie, w tym rozliczanie magazyn oraz pełną księgowość ale także prowadzenie faktoringu czy windykacji. Aby móc korzystać z usług finansowych bezpośrednio z poziomu tego programu, wystarczy aktywować usługę. Można to na szczęście zrobić jednym kliknięciem, a konieczne weryfikacje i uruchomienie konta na platformie Apfino można przeprowadzić online. Po uruchomieniu otrzymujemy dostęp do takich usług, jak faktoring czy windykacja.

Cztery kroki do usług faktoringu i windykacji

Apfino by Comarch

Apfino to platforma, dzięki której przedsiębiorcy mają dostęp do szerokiej gamy usług finansowych oraz mogą zarządzać finansami firmy. Rejestracja na platformie i dostęp do niej są całkowicie bezpłatne. Przedsiębiorcy płacą tylko za korzystanie z konkretnych usług finansowych.

Księgowość i finanse w jednym programie – dlaczego warto?

Możliwość prowadzenia księgowości i korzystania z usług finansowych, takich jak faktoring, czy windykacja z poziomu jednego programu do prowadzenia firmy to bardzo wygodne rozwiązanie. Przedsiębiorcy, którzy się na nie zdecydują, mogą liczyć na szereg korzyści:

  • Oszczędność środków – księgowość i finanse w jednym systemie, to brak konieczności kupowania dodatkowych rozszerzeń do Comarch ERP XT,
  • Oszczędność czasu – nie musisz się logować do dwóch systemów, wystarczy tylko do jednego.
  • Bezpłatny dostęp 24/7 do całego spektrum usług finansowych – nie musisz już tracić czasu na chodzenie po firmach factoringowych czy windykacyjnych,
  • Szybkie i prosto wnioskowanie onilne – wypełnienie wniosku jest zautomatyzowane, dane pobierane są z systemu ERP,
  • Brak dokumentacji papierowej – usługi realizowane są na podstawie faktur i danych zawartych w systemie Comarch ERP XT,
  • Możliwość śledzenia statusu każdego wniosku – użytkownicy otrzymują powiadomienia o każdym kolejnym etapie procesowania wniosku i ostatecznej decyzji,
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony danych.

Faktoring – sposób na zachowanie płynności finansowej

Wydłużone terminy płatności, nawet do 40-60 dni stają się coraz powszechniejszą praktyką na rynku. Wielu firmom, głównie tym małym, długie oczekiwanie na gotówkę utrudnia funkcjonowanie. Aby nie stracić płynności finansowej, muszą posiłkować się faktoringiem. To nowoczesna usługa finansowa, dzięki której przedsiębiorcy mogą otrzymać zapłatę wcześniej, niż wskazywałby na to zapisany w umowie termin płatności. Faktoring po prostu umożliwia otrzymanie niemal natychmiast należności z tytułu wystawionych faktur (nawet w ciągu jednego dnia). Istota działania sprowadza się do wykupienia faktur klientów przez faktora (tutaj Comarch Finance Connect), czyli firmę świadcząca usługi faktoringowe. Oczywiście firma ta pobiera prowizję, dlatego wierzytelność, która do nas trafi, będzie o nią uszczuplona. Następnie firma faktoringowa dochodzi zapłaty za fakturę od naszego kontrahenta. Nawet jeśli, nie otrzymamy pełnej kwoty za wystawioną fakturę, to i tak będziemy mogli uniknąć zatorów płatniczych, prowadzić dalej normalnie firmę i regulować swoje zobowiązania bez sięgania po oszczędności czy kredyt.

Obsługa programu w zakresie faktroringu jest bardzo prosta. W panelu „Mój pulpit” znajdziemy zakładkę „Faktoring”. Dalej już wystarczy kilka kroków, aby zamienić faktury na gotówkę.

Wydłużone terminy płatności, nierzetelni kontrahenci - to wszystko sprawia, że firmy, nawet te małe, muszą coraz częściej sięgać po usługi faktoringowe, czy windykować we własnym zakresie niespłacone należności. Teraz takie usługi finansowe przedsiębiorcy mogą szybko i łatwo aktywować w Comarch ERP XT. To jedna z pierwszych aplikacji na rynku, która umożliwia rozpoczęcie faktoringu i windykacji bezpośrednio z programu do zarządzania małą firmą. Zobacz, jak to działa i jakie korzyści oferuje taka forma korzystania z usług faktoringowych i windykacyjnych.

Aby zobaczyć faktury do finansowania, należy wejść w „Pokaż faktury do finansowania”. Następnie zobaczymy listę faktur. Potem należy je przefiltrować pod kątem możliwości faktoringu („Faktoring – możliwe do finansowania”). Potem wystarczy wejść w wybraną fakturę i zgłosić ją do finansowania („Wnioskuj o finansowanie”). Po kliknięciu zostaną pokazane szczegóły takie jak maksymalne finansowanie, prognozowana prowizja. Po wysłaniu zobaczymy komunikat „Dokument został wysłany”. 

Windykacja – sam zrobisz to najlepiej!

Gdyby wszyscy kontrahenci wywiązywali się ze swoich zobowiązań za zakupione towary czy wykonane usługi, to prowadzenie biznesu byłoby nie mniej nudne, niż oglądanie oper mydlanych. Atak można nawet powiedzieć, są dłużnicy – są emocje. Na szczęście lub może nieszczęście, zależy od naszego podejścia, są firmy, które za nic mają swoje zobowiązania i konieczne staje się ich dochodzenie. Windykacja to operacja mająca na celu wynegocjowanie spłaty należności od kontrahenta. Zasadniczo możemy podzielić windykację na odzyskiwanie należności na drodze prawnej lub polubowne negocjacje, opierające się na komunikacji z dłużnikiem. Ta druga opcja jest znacznie tańsza i szybsza, sprawa sądowa nie dość, że może się toczyć latami, to na dodatek jest kosztowna. Przedsiębiorcy, którzy aktywują usługi finansowe w systemie Comarch ERP XT, przeznaczonym do zarządzania małą firmą, mogą we własnym zakresie windykować należności na platformie Apfino. Samo zlecenie jest bezpłatne, a operacja zajmuje kilka chwil.

Wydłużone terminy płatności, nierzetelni kontrahenci - to wszystko sprawia, że firmy, nawet te małe, muszą coraz częściej sięgać po usługi faktoringowe, czy windykować we własnym zakresie niespłacone należności. Teraz takie usługi finansowe przedsiębiorcy mogą szybko i łatwo aktywować w Comarch ERP XT. To jedna z pierwszych aplikacji na rynku, która umożliwia rozpoczęcie faktoringu i windykacji bezpośrednio z programu do zarządzania małą firmą. Zobacz, jak to działa i jakie korzyści oferuje taka forma korzystania z usług faktoringowych i windykacyjnych.

Wystarczy w panelu „Mój pulpit” wejść w zakładkę „Windykacja” i następnie wybrać opcję „Pokaż faktury do windykacji”. Po wybraniu faktury należy kliknąć „Zleć odzyskanie pieniędzy”. Proste!

Podsumowanie

Możliwość prowadzenia faktoringu i windykacji z poziomu jednego programu do zarządzania małą firmą to bardzo wygodne rozwiązanie. Przedsiębiorcy, którzy postawili na Comarch ERP XT, system, który jako jeden z pierwszych wprowadził takie udogodnienie, mogą czuć się szczęśliwi. Teraz niestraszne im wydłużone terminy płatności czy firmy, podchodzące do swoich zobowiązań z lekką dezynwolturą.

Artykuł przygotowany we współpracy z Partnerem.

Czytaj też: Revolut Lite trafia na nowy rynek


View Comments
There are currently no comments.