Systemy płatności
Posted By Admin

UWAGA: zbliżeniowy BLIK już ruszył!


Zbliżeniowy BLIK zostanie udostępniony niebawem kolejnym grupom klientów Millennium. Bank pochwalił się już jednak, że jego pierwsi klienci mogą już korzystać z płatności zbliżeniowych kodem. 

Do udostępnienia rozwiązania doszło jednak nieco później, niż wynikałoby to z nieoficjalnych informacji. W efekcie tychże usługa miała wystartować 20 lipca, niemniej jednak Millennium wdrożyło funkcję jako pierwszy bank w kraju!

Czytaj też: Konto na selfie – takiego jeszcze nie było w tym kraju!

Zbliżeniowy BLIK

Zbliżeniowy BLIK faktem!

Co ciekawe, pierwsi klienci banku mogą już swobodnie bawić się w nowe płatności zarówno w sklepach stacjonarnych w Polsce, jak i na świecie. Nie muszą w międzyczasie podawać kodu BLIK – wystarczy, że odblokują telefon i przyłożą go do terminala płatniczego!

Czytaj też: Revolut wart ponad 30 mld dolarów!? Trwają rozmowy z inwestorami!

Usługa miała wystartować 20 lipca, niemniej to właśnie Millennium wdrożył ją jako pierwsza instytucja w kraju!

Tymczasem, by rozpocząć korzystanie z płatności zbliżeniowych BLIKiem trzeba je najpierw aktywować w aplikacji. W efekcie, najpierw trzeba podać źródło płatności, którym w tej chwili może być na przykład rachunek bieżący. Wkrótce do wyboru pojawi się także konto karty kredytowej. Z kolei aktywacja nie wymaga dodawania karty płatniczej.

W międzyczasie operacji nie trzeba także logować się do aplikacji, czy mieć połączenia z internetem ani siecią komórkową.

A tymczasem… czekamy na kolejne banki, w których furorę zrobi zbliżeniowy BLIK!

Czytaj też: Coraz więcej terminali, które obsługują płatności zbliżeniowe – dane NBP


View Comments
There are currently no comments.