Aktualności
Posted By Admin

Allegro, BLIK i PKO BP z nową metodą płatności – prawdziwy one click!


W komunikacie Allegro, BLIK i PKO potwierdzili jasno – nowa metoda płatności, czyli prawdziwy one click już niebawem przed nami! 

Klienci PKO BP korzystający z BLIKa i kupujący na Allegro mogą już teraz korzystać z nowej usługi ułatwiającej płatności. Od teraz zamiast wprowadzać kod BLIK na Allegro lub zatwierdzać transakcję w aplikacji można płacić… jedynie wybierając metodę BLIK. Mowa przede wszystkim o transakcji bez wpisywania kodu  i potwierdzania w aplikacji bankowej. Jak?

Czytaj też: Konto na selfie – takiego jeszcze nie było w tym kraju!

one click

Otóż płatności BLIK bez kodu i potwierdzania, czyli nowa metoda one click jest dostępna tylko dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji IKO.

Po wywołaniu funkcji z kolei pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania. Opcja działać ma dla wybranych płatności, ponieważ obowiązywać mają limity kwotowe. Dla bezpieczeństwa, oczywiście.

E-commerce jest naturalnym środowiskiem dla Blika jako systemu płatności mobilnych. Wspólnie z naszymi partnerami stale pracujemy nad tym, by dostarczać klientom najlepszych doświadczeń płacenia w sieci. Rozumiemy, że oczekują oni prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie w tym zakresie. Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe.

– Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu rozwoju produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Co ciekawe, najpewniej to pierwsze takie faktyczne rozwiązanie one click. Twórcy podkreślają, że dołożyli wszelkich starań, by były bezpieczne. Stąd zasada – płacenie kliknięciem na Allegro będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszym aktywowaniu tego sposobu finalizacji.

Czytaj też: Eko kredyt w Banku Pekao!


View Comments
There are currently no comments.