Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Eko kredyt w Banku Pekao!


Bank Pekao rozwija właśnie ofertę finansowania celów przyjaznych środowisku. Eko kredyt, bo o nim mowa, zainteresować ma przede wszystkim osoby, chcące wyposażyć się w panele i ogniwa fotowoltaiczne. 

Nowe rozwiązania pt. Eko Pożyczka Ekspresowa i Eko Kredyt Mieszkaniowy to odpowiedź na rosnące zainteresowanie finansowaniem ekologicznych celów, na przykład fotowoltaiki. 

Co ciekawe, od 2022 roku mają wejść w życie nowe zasady rozliczania prosumentów. Przestanie więc obowiązywać system opustów, a zacznie system zakupu i sprzedaży energii. Oznacza to koniec magazynowania nadwyżki energii latem i wykorzystywania jej zimą.

Tymczasem, od nowego roku nadwyżki ów energii mają być odsprzedawana dystrybutorowi po cenach hurtowych. W razie braków energii ze słońca, można je będzie odkupić od dostawcy, ale prawdopodobnie za mniej korzystną, detaliczną cenę.

Czytaj też: Booking.com z własnym startupem fintechowym!

Eko kredyt

Eko kredyt w Pekao bez prowizji

Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne może być przeznaczona na przykład na instalację odnawialnych źródeł energii – w tym na przykład fotowoltaiki, kotłów centralnego ogrzewania czy pomp ciepła. Środki można w międzyczasie przeznaczyć na zakup samochodów elektrycznych czy hybrydowych. Pieniądze można wykorzystać także na refinansowanie poniesionych kosztów zakupów dokonanych od początku 2021.

Tymczasem, korzystając z eko kredytu w kwocie od 5 do 70 tysięcy PLN klient nie płaci prowizji. Co ważniejsze… W ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel. Ta opiewa na 25% kwoty przeznaczonej na wyżej wymienione cele ekologiczne. 

Z kolei Eko Kredyt Mieszkaniowy to opcja na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.  Przy kredycie hipotecznym nabywana nieruchomość musi być więc wyposażona w wymienione instalacje. Klient zainteresowany tą operacją może liczyć na obniżoną do poziomu 2,04% oraz brak opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy.

EKO kredyty to rozwiązania przyjazne środowisku oraz ze względu na atrakcyjną cenę przyjazne klientom, którzy chcą  zdążyć z zamontowaniem przydomowej instalacji fotowoltaicznej przed wejściem w życie nowych przepisów, aby korzystniej rozliczać się z dostawcą energii elektrycznej. Chcemy ułatwić im finansowanie takich inwestycji, ale również innych energooszczędnych rozwiązań czy też zakupu rowerów elektrycznych i samochodów z napędem hybrydowym.

– Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Czytaj też: Coraz więcej terminali, które obsługują płatności zbliżeniowe – dane NBP


View Comments
There are currently no comments.