fintech
Posted By Admin

Revolut wart ponad 30 mld dolarów!? Trwają rozmowy z inwestorami!


Na wzrost wyceny brytyjskiej spółki, jak się okazuje, może mieć wpływ skok wartości Klarny. Czy Revolut faktycznie jest już wart ponad 30 mld dolarów?!

Revolut zatrudnia około 2,2 tysiące pracowników i działa na 35 rynkach dla ponad 15 mln klientów.

Właściciele Revoluta prowadzą już rozmowy z japońskim Soft Bankiem. Ten z kolei za pośrednictwem funduszu Vision Fund 2 i przy udziale niewielkiej grupy innych inwestorów miałby wyłożyć na rozwój fintechu… Od 750 mln do miliarda dolarów!

W efekcie, zastrzyk gotówki mógłby wycenić brytyjską spółką na kwotę od 30 do nawet 40 mld dolarów! Sprawą zainteresował się w pierwszej kolejności Sky News. Jednak bohaterowie ów plotek nie odnieśli się, jak na razie, do doniesień.

Czytaj też: Usługa Tank&Go już dla wszystkich użytkowników!

Fintech Revolut wyceniany coraz wyżej – 30 mld dolarów brzmi dumnie!

Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu mogliście przeczytać, że spółkę wyceniono na blisko 5,5 mld dolarów. Ponoć bardzo ważną rolę odgrywa tutaj teraz Klarna – firma oferująca usługę płatności odroczonych. 

Tymczasem, z tak wysoką wyceną Revolut stałby się jednym z najdroższych fintechów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Firma na ten moment zatrudnia około 2,2 tysiące pracowników i działa na 35 rynkach dla ponad  15 mln klientów.

Czytaj też: Raport Netbank – 20 mln Polaków korzysta z bankowości mobilnej!


View Comments
There are currently no comments.