Płatności online
Posted By Admin

System Autopay wyjeżdża za granicę!


System Autopay Europe właśnie otrzymał licencję w Wilnie! Spółka należąca do trójmiejskiej firmy Blue Media zamierza wyjechać z działalnością za granicę.

Tymczasem, Bank Litwy poinformował właśnie o wydaniu dwóch nowych zezwoleń. Jednym z nich jest przede wszystkim Autopay Europe.  Co więcej, spółka na podstawie zgody właśnie zamierza świadczyć usługi inicjowania płatności i pozyskiwania danych z rachunków bankowych za zgodą klientów.

Czytaj też: Europejskie banki stworzą nową organizację płatniczą

system autopay

System Autopay coraz szybszy

Dodatkowo, jak głosi komunikat oficjalny – Autopay Europe zamierza także rozszerzyć działalność o Litwę, Niemcy, Łotwę, Estonię, Hiszpanię i Czechy.

Co ciekawe, to, że system Autopay bardzo chce rozwijać się poza Polską nie było tajemnicą.  Komunikat Banku Litwy zdradza jednak gdzie, poza Polską oczywiście, można już niebawem spodziewać się takich usług.

Tymczasem, opublikowany komunikat Banku Litwy informuje także w międzyczasie o udzieleniu jeszcze jednej licencji podmiotowi działającemu na polskim rynku. Tym razem z kolei mowa o izraelskiej firmie Nayax. Ona dostarcza różne rozwiązania technologiczne oparte o terminale płatnicze. Co prawda, fintech już miał licencję instytucji pieniądza elektronicznego wydaną na Litwie, jednak obecnie uzyskał jej rozszerzenie. W efekcie, będzie mógł na przykład wydawać i wymieniać instrumenty płatnicze takie jak karty, czy przetwarzać płatności.

Czytaj też: Rosyjska przeglądarka Yandex też chce być fintechem


View Comments
There are currently no comments.