fintech
Posted By Admin

Rosyjska przeglądarka Yandex też chce być fintechem


Rosyjski odpowiednik Google chciał stać się fintechem – Yandex rozpoczyna bój. Wcześniej zamierzał kupić Tinkoff.

Teraz jednak ogłosiła przejęcie banku Acropol. Transakcja o wartości blisko 15 milionów dolarów sprawić ma, że Yandex będzie mógł stać się fintechem!

Co więcej, w międzyczasie, potentat IT zdobędzie licencję bankową na rodzimym rynku. Firma będzie więc mogła oferować usługi finansowe i stać się konkurencją dla fintechów  w tym kraju.

How to Add and Edit Location in Yandex Maps? - Somag News

Yandex zdobędzie tytuł fintechu!

Co ciekawe, całe to przejęcie banku to pokłosie wydarzeń minionych kwartałów. Niedawno Yandex zakończył długoletnią współpracę z największym rosyjskim bankiem.

W międzyczasie przymierzał się do przejęcia Tinkoff. Na przełomie lata i jesieni wydawało się, że ów wydarzenie jest pewne. Teraz jednak widać, że nieco się przeliczono. 

W efekcie, Yandex znalazł się w trudnej sytuacji: opracowywał rozwiązania fintechowe, z których nie mógł zrobić użytku. Pod koniec roku z kolei jeden z decydentów korporacji poinformował, że firma rozważa różne strategie rozwoju na tym rynku. Mowa zarówno o przejęciu czy partnerstwie, jak i budowanie biznesu od zera. Na krok, który już podjął – kupno banku – musi jednak jeszcze wyrazić zgodę rosyjski organ regulacyjny.

Czytaj też: Tank&Go wyszło z fazy pilotażu! Czas na podbój rynku


View Comments
There are currently no comments.