Systemy płatności
Posted By Admin

Firmy Fiserv i First Data połączeni?


Sytuacja jednak nie niesie za sobą żadnych zmian dla klientów terminali Polcard. Etap konsolidacji Fiserv i First Data stoi na straży działalności po staremu.

Tymczasem, biuro prasowe spółki First Data Polska informuje właśnie o prawnym połączeniu go z Fiserv. Do tego z kolei doszło już 30 kwietnia 2021 roku. Odbyło się to przede wszystkim przez przejęcie majątku Fiserv przez First Data.

Co ciekawe, takie rozwiązanie jest efektem licencji krajowej FDP, która jest konieczna do oferowania usług agenta rozliczeniowego, świadczonych przez FDP właśnie.

Czytaj też: Raport Mastercard: 70% transakcji kartą nie przekracza 100 PLN

Fiserv i First Data w komitywie

Niezmiennie naszym priorytetem pozostaje utrzymanie najwyższego poziomu zadowolenia i satysfakcji klientów i partnerów biznesowych oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia na każdym etapie współpracy. Połączenie spółek nie powoduje żadnych zmian w obowiązujących kontraktach, a także w zasadach współpracy. Dotychczasowe dane kontaktowe również pozostają bez zmian.

Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska.

W międzyczasie, kolejnym etapem fuzji Fiserv i FDP ma być planowana na wrzesień tego roku zmiana nazwy tej hybrydy. Pozostanie jedynie marka handlowa Polcard – czyli nazwa, pod którą funkcjonują już terminale płatnicze.

fiserv
źródło: cashless.pl

View Comments
There are currently no comments.