Aktualności
Posted By Admin

Revolut rozpoczyna współpracę z fintechem Tink


Revolut nawiązał współpracę z Tink, by umożliwić użytkownikom przede wszystkim płynny transfer funduszy z konta na konto między różnymi bankami.

Czytaj też: Millennium: ponad 200 tys. klientów korzysta ze zbliżeniowego BLIKa

Usługa PIS od Tink to przede wszystkim przelewy pieniędzy, natychmiastowa autoryzacja czy realizacja płatności na koncie bankowym. Oczywiście, bez opuszczania aplikacji Revolut!

Jeśli z kolei chodzi o otwartą bankowość… Takie rozwiązania pozwalają na przykład na agregację rachunków, potwierdzenia dochodów czy zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte przede wszystkim o API wprowadzane dzięki dyrektywie PSD2.

Czytaj też: Klienci Pocztowego mogą już korzystać z karty wirtualnej

Revolut rozpoczyna współpracę z fintechem Tink

Revolut rozpoczyna współpracę z fintechem Tink

Równocześnie usługi inicjacji płatności – PIS – umożliwia użytkownikom Revoluta w całej Europie płynny transfer pieniędzy między kontami. Rozwiązanie od Tink z kolei pozwoli klientom łączyć się z kontem bankowym. A dodatkowo – błyskawicznie autoryzować i realizować płatności bez opuszczania aplikacji brytyjskiego fintechu.

Co ciekawe, ponad pół miliona firm korzysta już z narzędzia Revolut Business. Docelowo jednak oferta banku ma skupić w jednym miejscu wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia biznesu.

To świadczy o znaczeniu inicjacji płatności i rozwoju, który zaobserwowaliśmy w tej przestrzeni. Lubimy wspierać pionierów, a są nimi duże banki lub firmy typu scale-up, takie jak Adyen i Revolut. Jesteśmy zależni od ludzi, którzy po raz pierwszy chcą tworzyć nowe usługi i mają zdolność do masowego przyjęcia na rynek.

— Daniel Kjellen, dyrektor generalny Tink.

Czytaj też: Apple Pay Later – płatności odroczone od giganta technologicznego


View Comments
There are currently no comments.