Bankowość elektroniczna

Revolut Bank to już rzeczywistość


Revolut Bank stał się realny! Fintech potwierdza doniesienia – uruchamia w Polsce bankowość, a klienci zyskają konta objęte gwarancją litewskiego nadzoru!

O tym, że Revolut zamierza zabawić się w bank – wiecie nie od dziś. Jednak teraz poinformował oficjalnie, że zaprasza pierwszych klientów w Polsce do założenia konta w europejskim banku – Revolut Bank. W efekcie, potwierdził też doniesienia płynące z internetów. 

Tymczasem, zaproszenia w pierwszej kolejności skierowane są do najaktywniejszych klientów. Z kolei w nadchodzących tygodniach otrzymają tę możliwość kolejni klienci. Po udanych testach na terenie Litwy – Polska okazała się pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym Revolut udostępni Bank.

revolut bank

A ponieważ ma to być innowacja – Revolut Bank oferuje klientom depozycję wynagrodzenia na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski system ubezpieczeń. Ci, którzy otrzymają zaproszenie mogą zamienić konto i przenieść się na przykład z Payments do wersji Bank.

Czytaj też: Płatności online HotPay znów zasilają Fame MMA! PPV już dostępne!

Czyli, tym samym, można przetransferować konto z podmiotu działającego w oparciu o pieniądz elektroniczny do tego z licencją bankową.

W międzyczasie fintech dodaje, że konta bankowe – te depozytowe – to jednak początek. Będzie tego wszystkiego więcej! Revolut oczywiście planuje rozszerzenie oferty w Polsce o nowe usługi. Mowa na przykład o produktach kredytowych.

Ci, którzy otworzą konto w Banku R. będą mieli dostęp do nowych produktów czy aplikacji i kart Revoluta. Dwa ostatnie – na dotychczasowych zasadach.

Czytaj też: Elavon wie kto woli gotówkę. Wyniki są całkiem szokujące…


View Comments
There are currently no comments.