Aktualności

Elavon wie kto woli gotówkę. Wyniki są całkiem szokujące…


Sondaż przeprowadzony przez Elavon daje nam jasno do zrozumienia, że w trakcie pandemii zwiększono wykorzystanie elektronicznych płatności. Jednak czy aby na pewno?

Polski oddział firmy Elavon zaprezentował właśnie wyniki sondażu przeprowadzonego na jego zlecenie przez Ipsos Mori. Wzięło w nim udział ponad 1000 respondentów, wśród których najmniej zainteresowani tradycyjnymi środkami finansowymi, czyli gotówką są… osoby w wieku 45-54 lata!

Co ciekawe, zaledwie 7% z nich korzysta na co dzień właśnie z papierowego pieniądza. Z kolei na odległym biegunie są młodzi, tuż po studiach. Ci właśnie – 25-34 lata – skłonni są bardziej korzystać z gotówki, niż pokolenie wyżej, bo aż 13%.

To, zdaje się, całkiem szokująca wizja, jeśli weźmiemy na tapetę to, że jednak młodsi klienci są bardziej mobilni. W międzyczasie 32% badanych w wieku powyżej 55 r.ż. przyznało, że izolacja społeczna okazała się początkiem zakupów internetowych.

Dodatkowo, dane pokazują także, że wydatki w sieci wzrosły we wszystkich grupach wiekowych. Tutaj z kolei, jak się okazuje, zasadniczy wpływ miała wzmożona aktywność internautów lubujących się w e-commerce.

elavon

Elavon wie, że płatności bezdotykowe są dobre!

Tymczasem, badanie od Elavon wykazało także, że aż 60% ankietowanych chętniej wybiera jednak płatności bezdotykowe czy te kartą. Jednak, co ciekawe, preferencje dotyczące transakcji zbliżeniowych i tych kartami, różnią się nieco w zależności od regionu.

Tutaj przoduje przede wszystkim województwo lubuskie, gdzie ponad 70% badanych preferuje płatności zbliżeniowe. Najmniejszą popularność z kolei osiągnęły one w woj. podlaskim – niewiele ponad 40%.

Zakupy online były bezpieczną i wygodną alternatywą dla stacjonarnych sklepów podczas wprowadzenia izolacji. Wyniki badań wskazują, że e-handel zjednał sobie wielu zwolenników, którzy nawet po zniesieniu ograniczeń chętnie będą korzystać z tej formy zakupów.

Rafał Gołębiewski, przedstawiciel Elavon.

W efekcie tych wszystkich wydarzeń, zdaje się, że zrodziła się całkiem dobra okazja dla firm, by te wzmocniły własną pozycję i wprowadziły udogodnienia dla obecnych klientów.

Co więcej, te właśnie mogą przyciągnąć kolejnych. Przedsiębiorstwa, które dobrze rozegrają tę grę są w stanie zmaksymalizować potencjał przychodów i zwiększyć lojalność obecnych i przyszłych klientów.


View Comments
There are currently no comments.