Systemy płatności
Posted By Admin

PolCard Go dla Pharmalink


Fiserv Polska – a więc właściciel PolCard Go – nawiązał właśnie współpracę z Pharmalink. W efekcie tejże firma przekazała dostawcy rozwiązań logistycznych aż 400 dostępów do aplikacji płatniczej. SoftPos, co ciekawe, umożliwia przyjmowanie płatności bezgotówkowych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. 

Czytaj też: 140 tys. terminali zagrożonych – hakerzy szaleją

Sam Pharmalink to z kolei dostawca rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej. W komunikacie równocześnie czytamy, że wdrożenie aplikacji ma przede wszystkim poprawić komfort pracy. A dodatkowo  – przyspieszyć rozliczenia z klientami. Dostawcy nie muszą martwić się wydawaniem reszty, co z kolei wpływa na przyspieszenie procesu przesyłkowego.

PolCard Go

PolCard Go dla Pharmalink

Tymczasem, SoftPos Polcard Go pozwala sprzedawcy na akceptację płatności na dowolną kwotę. W przypadku transakcji powyżej 100 PLN, które wymagają uwierzytelnienie kodem PIN – klienci mogą wprowadzić go bezpośrednio na ekranie telefonu. Jak to działa?

Czytaj też: Okolicznościowe karty płatnicze zyskują na popularności

By dokonać płatności, klient przykłada do smartfona lub tabletu kartę płatniczą, zegarek lub smartfon. Później z kolei przychodzi czas na autoryzację transakcji na urządzeniu sprzedawcy. W razie potrzeby – trzeba wpisać kod PIN. 

W efekcie, po wciśnięciu – cyfry losowo zmieniają pozycję, co z kolei zapobiega identyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Aplikacja dodatkowo nie generuje papierowych wydruków, a potwierdzenie jest wysyłane mailem.

Czytaj też: Nowa karta kolekcjonerska mBanku


View Comments
There are currently no comments.