Płatności odroczone
Posted By Admin

Płatności odroczone w AliExpress


Początkowo rozwiązanie będzie dostępne w Niemczech, Hiszpanii i Francji. Później jednak płatności odroczone w AliExpress rozejdą się na inne kraje.

Czytaj też: Ant Group przechodzi pod kolektywny model zarządzania

Europejscy klienci AliExpress będą mogli skorzystać z nowej opcji płatności – Pay After Delivery, czyli zapłacić po dostawie. Co ważne, usługa na początku pojawi się w Hiszpanii i Francji, a także w Niemczech. Później jednak podmiot nie zamierza się ograniczać do tych rynków, a co za tym idzie – pojawi się w innych krajach.

Czytaj też: Koniec testów Allegro Pay – należności spłacisz już kartą

Tymczasem, nowa usługa to efekt partnerstwa spółek Alibaby z bramką płatniczą Checkout.com oraz fintechem Splitit. Ten ostatni jest notowany na giełdzie w Australii. Firma tworzy przede wszystkim rozwiązania z zakresu BNPL, które następnie udostępnia innym podmiotom. Po stronie Alibaby z kolei współpraca objęła nie tylko AliExpress, ale też Alipay.

Płatności odroczone w AliExpress

Płatności odroczone w AliExpress

Płatności odroczone AliExpress nie wymagają od klientów rejestracji w kolejnym serwisie – podczas zakupów na platformie AliExpress mogą skorzystać z posiadanej już karty. W międzyczasie płatności odpowiednia kwota zostanie zablokowana, a gdy klient potwierdzi odbiór towaru, pieniądze trafią do sprzedawcy.

Czytaj też: Ułatwiony dostęp do kredytów? Poznaj 5 zmian

Co ciekawe,  The Wall Street Journal przekonuje, że Alibaba zachęca zagranicznych klientów do zakupów, ponieważ… Na głównym rynku, w Chinach, notuje słabsze wzrosty sprzedaży.

Czytaj też: Trudny rok dla kryptowalut. Zonda podsumowuje i przewiduje


View Comments
There are currently no comments.