Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Płatności odroczone od PKO BP


Płatności odroczone w PKO BP od razu będą dostępne we wszystkich sklepach, które akceptują BLIKa i przelewy pay by link.

Właśnie PKO BP poinformował, że kończy prace nad rozwiązaniem z zakresu odroczonych płatności. Chce przecież konkurować z największymi w tej materii, a więc na przykład z PayPo, Klarną czy Allegro Pay. Teraz jednak mamy nieco więcej szczegółów. Otóż na ostatniej konferencji prasowej sami przedstawiciele firmy zdradzili kilka smaczków.

Czytaj też: UOKiK nałożył karę na Vinted

Co ciekawe, wydaje się, że jedną z ważniejszych cech nowej usługi będzie fakt, że po jej wprowadzeniu do oferty przez PKO BP stanie się ona jedną z dostępnych opcji płatniczych w praktycznie wszystkich sklepach w Polsce. A co więcej – także w wielu zagranicznych, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych integracji.

W efekcie, z płatności odroczonych PKO BP będzie można korzystać wszędzie tam, gdzie dziś można płacić za pomocą przelewu pay by link czy BLIKiem. Funkcja będzie także dostępna w sklepach stacjonarnych jeśli płatność BLIKiem będzie odbywać się przy pomocy kodu.

Sama prezes PKO BP Iwona Duda powiedziała, że intencją banku jest to, by dostęp do usługi stał się powszechny. Uniknęła jednak odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób będzie wyglądał proces analizy zdolności kredytowej. I, co więcej, jakiej wysokości limity ustawią dla klientów.

Czytaj też: Bitpanda poszerza usługi – stakowanie na nowym poziomie

Płatności odroczone od PKO BP

Płatności odroczone od PKO BP

Na obecnym etapie prac nad projektem takich szczegółów nie możemy jeszcze zdradzić.

– prezes PKO BP.

Co ciekawe, z informacji uzyskanych od władz banku wynika, że obecnie trwają testy nowego rozwiązania… Biorą w nich udział pracownicy instytucji. 

Z kolei samo pełne wdrożenie najpewniej wydarzy się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w IV kw. Początkowo płatności będzie można odraczać na 30 dni. Później pojawić się ma opcja rozkładania należności na miesięczne raty. 

Wynika z tego więc, że opcja buy now pay later w PKO BP to spłać później. W trakcie aktywacji usługi nie będzie wymagane wprowadzenie dodatkowych danych. A wyłącznie akceptacja warunków usługi. 

Później z kolei klient PKO płacąc za coś w sklepie za pomocą pay by linka lub BLIKa otrzyma propozycję skorzystania z tej usługi w ramach limitu. Moduł do zarządzania usługą znajdować się będzie zarówno w serwisie internetowym, jak i aplikacji IKO.

Czytaj też: BLIK dla klientów korporacyjnych w ING


View Comments
There are currently no comments.