Aktualności
Posted By Admin

Płatności cykliczne BLIK – Blue Media obsługuje połowę z nich!


Płatności cykliczne BLIK to jedna z mniej znanych usług – na razie dostępna jest dla klientów dwóch banków – ING i Pekao. Spółka Blue Media z kolei pochwaliła się właśnie, że obsługuje 50% rynku płatności cyklicznych realizowanych właśnie BLIKiem. 

Narzędzie pojawiło się już w 2019 roku, a obecnie jest dostępne dla klientów wyłącznie dwóch instytucji – ING i Pekao właśnie. Klient może zarządzać płatnościami powtarzalnymi w aplikacjach mobilnych tych banków. Tę metodę, co ciekawe, wprowadziły u siebie także Play i ubezpieczyciel Aviva. Niebawem jednak powinna pojawić się u kolejnego podmiotu e-commerce. Jego nazwy niestety nie podano.

Czytaj też: Nie spłacisz karty, zapomnij o plikach, czyli jak żyć z Apple Card

płatności cykliczne blik

Płatności cykliczne BLIK coraz popularniejsze

Tymczasem – jak działa BLIK  powtarzalny? Klient wybiera na koncie Play lub MojaAviva płatność BLIK i otrzymuje kod.

W efekcie, pojawia się potwierdzenie płatności PINem w aplikacji. Później następuje możliwość zapisania cyklu płatności wraz z informacją o częstotliwości transakcji i daty zakończenia. Z kolei po zaakceptowaniu propozycji, Blue Media obciąża odpowiednią kwotą konto klienta w ramach zapamiętań cykliczności właśnie. Robi to na podstawie faktury w danym miesiącu. 

Co ciekawe, rozwiązanie ma jedną naczelną zaletę – nie wymaga podawania danych rachunku bankowego czy karty płatniczej. W międzyczasie rośnie także popularność płatności cyklicznych w Polsce. Z ubiegłorocznego badania Blue Media wynika jasno, że 44% Polaków deklaruje, że nie korzysta z żadnej usługi subskrypcyjnej. W efekcie zanotowano spadek o 20 punktów procentowych w stosunku do badań sprzed trzech lat.

Czytaj też: Litewski kevin. rozpozna numer konta po numerze karty


View Comments
There are currently no comments.