Aktualności
Posted By Admin

Placówki bankowe znikają z Wielkiej Brytanii: Barclays Local


Barclays Localrealizuje usługi za pośrednictwem urzędów, bibliotek czy mobilnych punktów. Placówki bankowe znikają z Wielkiej Brytanii. Do końca 2022 roku uruchomiono placówki typu Local. Z kolei teraz – w nowym półroczu – koncept ma być realizowany w kolejnych 70 lokalizacjach. To odpowiedź banki Barclays na zmieniającą się rzeczywistość i konieczność zamykania tradycyjnych oddziałów.

Co ciekawe, w ramach Barclays Local usługi bankowe przenoszone są do miejsc bliskich lokalnym społecznościom. A więc urzędów albo bibliotek. Współpracownicy banku mają więc nie tylko świadczyć usługi ludności, ale równocześnie zająć się edukacją w zakresie finansów, zwłaszcza tych cyfrowych.

Czytaj też: Zerowa prowizja od kredytów dla małych przedsiębiorstw w Alior Bank

Tymczasem, inną odsłoną takiej inicjatywy są mobilne kapsuły ustawiane w miejscach akurat odwiedzanych przez ludzi. Taki ruchomy oddział może pojawić się na przykład w centrum handlowym. Jeszcze większą mobilnością odznaczają się też samochody, którymi pracownicy banku docierają do klientów w bardziej odległych lokalizacjach.

Placówki bankowe znikają z Wielkiej Brytanii: Barclays Local

Placówki bankowe znikają z Wielkiej Brytanii: Barclays Local 

Równocześnie, trzeba dodać, że Barclays działa w pojedynkę, jednak jest też stroną inicjatywy Cash Action Group, w której znalazły się także na przykład inne banki działające na brytyjskim rynku czy tamtejsza poczta. Wszystkie one ograniczają liczbę tradycyjnych placówek, jednocześnie zapewniają klientom alternatywę. Po to powołano Banking Hub.

Czytaj też: eBilet autostradowy Autopay dla klientów Millennium

Zadaniem placówek jest przede wszystkim świadczenie usług bankowych, w tym gotówkowych. Istotne jest to, że huby, jak sama nazwa wskazuje, mają koncentrować działalność kilku instytucji. Obsługa banków pracuje w nich rotacyjnie. Co za tym idzie – klient może liczyć na wsparcie w wybrany dzień tygodnia. Do tej pory w Wielkiej Brytanii przetestowano kilkanaście takich oddziałów, ale w międzyczasie  ich liczba ma rosnąć.

Zmiany, jakie nadchodzą mają miejsce nie tylko w Wielkiej Brytanii. Niedawno w Internecie pojawiły się wieści, że na początku XXI wieku w Holandii działało ponad 6 tys. oddziałów banków. Obecnie jest ich 420. To samo dzieje się teraz w Polsce.

Czytaj też: Fintech Mokka startuje w Bułgarii


View Comments
There are currently no comments.