Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

PKO na nowo – IKO idzie z duchem czasu


Za odświeżanie aplikacji bierze się dziś każdy. Wnet klienci PKO na nowo będą mogli wkroczyć w IKO z podniesioną głową. Wówczas właśnie zobaczą przede wszystkim nowe ikony ulubionych funkcji. Dodatkowo przejdą też przez wygodniejsze menu. A to wszystko zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Tymczasem, to kolejny już bank, który podjął się unowocześnienia bankowości elektronicznej.

Nie dalej, jak kilka dni temu, zaszły także zmiany w serwisie transakcyjnym iPKO. Co się zmieniło? Ano tutaj wprowadzono przede wszystkim RWD, czyli dopasowanie do wielkości ekranu czy usunięto iPKO.

PKO pchnęło IKO w ślady kolegów

W międzyczasie, jeśli chodzi o zmiany PKO w aplikacji IKO dotyczą głównie menu. Tutaj z kolei bankowość zamierza usunąć ikonę nawigacji, czyli trzy poziome paski. Ta zawartość dostępna będzie w sekcji “więcej”. 

pko iko

Tymczasem, pasek nawigacji zjeżdża na dół. Tutaj znajdziemy na przykład Start, Płatności, Moje Produkty, Oferta i Więcej. W tej ostatniej, skoro do trzech razy sztuka, wyklikamy właśnie 3 nowe grupy – Usługi, Moje Sprawy, Pozostałe.

Push, push! Push me PKO w tym całym IKO!

W efekcie zmian, na nowe poletko weszły także powiadomienia push. Te, tym razem, widoczne będą w górnej części ekranu. 

“Mój profil” z  kolei dostępny będzie w lewym górnym rogu ekranu. Jednak z poziomu własnego profilu można przejść także do Ustawień czy wylogować konto. Co więcej, w aplikacji mobilnej odświeżają się także ikony usług i funkcji. 

Jednak dokładna data ów nowości będzie znana dopiero niedługo. 

Z kolei to, co już mamy i z czego należy korzystać do woli – aplikacja mobilna IKO wprost od PKO dała nam funkcję Talk2IKO.

Ten asystent głosowy pozwala na przykład zlecić przelew czy sprawdzić historię i stan konta.


View Comments
There are currently no comments.