Aktualności
Posted By Admin

Pekao kupi udziały Tpay – jest decyzja KNF


KNF zgodziła się, by Pekao kupiło udziały Tpay! Co więcej, Komisja Nadzoru Finansowego wydała także zgodę na przejęcie TMS Brokers przez grupę Oanda.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat w kwestii decyzji podjętych przez nią podczas posiedzenia we wtorek. Jedną z nich jest właśnie… Stwierdzenie braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego zakupu akcji krajowej instytucji płatniczej – Krajowy Integrator Płatności przez bank Polska Kasa Opieki. Mowa o zakupie udziałów Tpay przez Pekao.

Tpay to przecież jeden z najbardziej znanych na polskim rynku integratorów płatności internetowych. Zgodnie z zapowiedziami – 38,33% udziałów w spółce miało trafić do Pekao. Wszystko pod warunkiem zgody KNF właśnie. 

Czytaj też: Płatności kryptowalutą PayBTC w internecie pomysłem Polaków

pekao tpay

Co ciekawe, jak zapowiadały firmy przy ogłoszeniu współpracy, dzięki partnerstwu planują przede wszystkim… Udostępnienie różnych narzędzi analitycznych i produktów pomocnych w rozwoju e-biznesu. Przedsiębiorcy, dodatkowo, mają uzyskać także dostęp do bramki płatniczej, a także wbudowany w serwis Pekao24 panel analityczny. Pekao oferuje ponadto także w ecommerce stacjonarne terminale płatnicze, płatności odroczone czy pożyczki gotówkowe. 

W efekcie posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego wyraziła również zgody nie tylko pt. udziały Tpay, ale i na przykład… te dotyczące Domu Maklerskiego TMS Brokers. Ten ma zostać przejęty przez grupę Oanda. Jedna ze zgód, co ciekawe, dotyczyła także TMS jako domu maklerskiego, a druga – jako krajowej instytucji płatniczej.

Czytaj też: Chmura w fintech – nowe odpowiedzi KNF


View Comments
There are currently no comments.