Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Orange Bank przejmuje Anytime


Orange Bank przejął jeden z francuskich neo banków Anytime. W efekcie transakcji telekom ma zaoferować autorskie  usługi bankowe. Tym razem mowa o małych i średnich przedsiębiorcach.

Orange Bank działa już od 3 lat, a skupia się przede wszystkim na klientach indywidualnych. Teraz jednak cała akwizycja Anytime pozwoli na rozszerzenie swojej oferty także na sektor MŚP właśnie.

Tymczasem, warto też wspomnieć kim jest Anytime. Ten francuski challenger bank zajmuje się przede wszystkim ofertą kont firmowych, zarządzaniem płatnościami i wydatkami czy systemami obsługi faktur. Co ciekawe, współpraca z Orange Bank pozwoli także fintechowi odnieść pewne sukcesy. Mowa na przykład o udostępnieniu produktów pożyczkowych i ubezpieczeniowych. 

orange bank

Z kolei sam Orange Bank na ten moment posiada około 1 mln klientów i działa całkowicie online. Do 2025 roku telekom planuje pełną ekspansję własnych usług bankowych do innych europejskich krajów. Na razie, poza Francją oczywiście, Orange Bank jest dostępny tylko w Hiszpanii. Co ciekawe, firma nęci nowych klientów niższymi cenami rachunków telefonicznych.

Pojawia się więc pytanie, czy bankowość Orange zawita także w Polsce? Nie można tego wykluczyć, jednak jeśli – na pewno nie już. Co prawda, francuski telekom prowadził już eksperyment nad Wisłą – Orange Finanse. Współpraca ta odbyła się między spółką a mBankiem. Jednak zakończyła się równie szybko, jak się zaczęła. Wówczas prezes Orange Polska powiedział, że firma planuje wejść na polski rynek usług bankowych w 2021 roku. 

Jak doskonale wiecie – cyferka już się zmieniła, teraz więc wystarczy tylko czekać…

Czytaj też: Banki ograniczają sprzedaż kart płatniczych


View Comments
There are currently no comments.