Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Cashback BLIKiem w pięciu bankach


Płatności BLIKiem i cashback idą ze sobą w parze. Operacje kodem za zakupy umożliwiają wypłacanie gotówki w pięciu bankach: Aliorze, Getinie, Millennium, Pekao i Santanderze.

Biuro prasowe Polskiego Standardu Płatności, czyli operatora BLIKa, w oficjalnej informacji podała, że miniony rok i jego liczba transakcji pokroju cashback BLIKiem wzrosły w stosunku do 2019 roku o 80%. Największą popularnością, jak na razie, cieszą się tutaj Żabka. Tutaj z kolei terminalami zarządza First Data Polska.

Cashback BLIKiem daje się wykorzystać dodatkowo w terminalach na przykład od Planet Pay czy Polskich ePłatności.

Czytaj też: Przed nami rozwiązanie Visy – CBDC nawet online!

cashback blikiem

Tymczasem, sam cashback to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki przy okazji płatności w sklepach stacjonarnych. Co ciekawe, od kilku lat mogą z niej korzystać nie tylko użytkownicy kart Mastercard czy Visa, ale i wybranych banków. Obecnie jest to Alior, Getin, Millennium, Pekao czy Santander.

W międzyczasie, cashback z użyciem kart płatniczych wciąż pozostaje całkiem niszową usługą. Tak samo jest też, prawdopodobnie, z BLIKiem. W jego przypadku jednak dane mogą być obiecujące, ponieważ BLIK może uzyskać funkcję umożliwiającą transakcje zbliżeniowe przy wykorzystaniu technologii Mastercard. W efekcie cashback będzie mógł stać się dostępny dla klientów wszystkich instytucji oferujących Blika.

Czytaj też: Bitwa o Warszawę przegrana – czy mPay odejdzie?


View Comments
There are currently no comments.