Aktualności
Posted By Admin

Zbliżeniowy BLIK dopiero w II kwartale 2021


Pierwszym bankiem, który zapisze zbliżeniowy BLIK na liście swoich funkcji będzie prawdopodobnie ING i mBank. To jednak jeszcze nie teraz…

Od nowego roku serwisy internetowe publikują zgodnie informację Narodowego Banku Polskiego, który zapowiada wdrożenie zbliżeniowego BLIKa na I kwartał 2021. Informacja najpierw pojawiła się pod koniec roku od Polskiej Agencji Prasowej, a później źródłem okazał się raport NBP na temat paytech.

Jednak, jak się okazuje, wdrożenie funkcji zbliżeniowej znów przedłuża się i dziś, prawdopodobnie, usługa ujrzy światło dzienne dopiero w II kwartale 2021. Co więcej, nowość nie trafi od razu do wszystkich banków oferujących płatności kodami BLIK. Pierwszymi instytucjami będą najpewniej ING i mBank.

Przyczyną uciekającego terminu wdrożenia jest zmiana priorytetów w instytucjach finansowych. Zbliżeniowy BLIK musi więc chwilę poczekać. W zeszłym roku ważniejsze od płatności online stało się przygotowanie systemu do składania wniosków o tarczę finansową. Później z kolei skupiono się nad pracami związanymi z dostosowaniem systemów kartowych do dyrektywy PSD II.

Czytaj też: Banki ograniczają sprzedaż kart płatniczych

zbliżeniowy blik

Zbliżeniowy BLIK, czy to jego czas?

Tymczasem, biuro prasowe Polskiego Standardu Płatności – operator BLIKa – nie chce potwierdzać ani zdementować tych plotek.

Pozostaje nam więc wyłącznie czekać na udostępnienie płatności zbliżeniowych BLIK. Warto jednak przypomnieć, że to możliwe jest przede wszystkim dzięki strategicznemu partnerstwu PSP z Mastercardem. Ten drugi jest formalnie udziałowcem spółki PSP – ma jedną siódmą jej udziałów, za które zapłacił blisko 83 mln PLN.

Czytaj też: W Idea Bank nie dostaniesz się do.. rachunku!


View Comments
There are currently no comments.