Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

IKO równa się ponad 1,1 mld logowań w 2020


PKO Bank Polski zwyciężył w rankingu Finnoscore. Tak właśnie w ubiegłym roku został więc jednym z liderów cyfrowej bankowości. Co ciekawe, w zestawieniu bank został wysoko oceniony przede wszystkim za IKO – bankowość online, media społecznościowe i samą aplikację.

W międzyczasie, bank podzielił się także statystykami IKO właśnie – 2020 rok to dla aplikacji PKO ponad 1,1 mld logowań. To blisko 40% wszystkich logowań do IKO od momentu powstania aplikacji!

Ranking analizował cyfrowe aspekty działalności 200 banków zarówno z Europy, jak i Ameryki Północnej. Zestawienie to opiera się przede wszystkim o publicznie dostępne informacje. W efekcie obiektywnie ocenia dojrzałość i doświadczenie banków w zakresie innowacji. 

PKO Bank Polski został doceniony za m.in. za wysoką jakość i atrakcyjność oferty cyfrowej oraz komunikację z klientami.

oficjalny komunikat PKO BP.

Czytaj też: Bitwa o Warszawę przegrana – czy mPay odejdzie?

iko

PKO rozwija IKO

Tymczasem, największy polski bank przedstawił jeszcze więcej danych na temat samej aplikacji IKO. Liczba aktywnych kont w IKO przekroczyła już 5 mln. Tylko w 2020 roku z kolei użytkownicy logowali się ponad 1,1 mld razy, ale w sumie od powstania aplikacji ilość ta opiewa na blisko 3 mld.

Dodatkowo, coraz popularniejsze okazuje się bankowanie z asystentem głosowym. W międzyczasie pojawiły się także kolejne funkcje, na przykład zakładanie konta na selfie, czy sprawdzanie stanu konta w innym banku i możliwość płacenia za przejazd autostradą.

Sam bank stawia także przede wszystkim na rozwój chmury. Na ten moment PKO przygotowuje do kompleksowej migracji swojej architektury informatycznej do chmury właśnie. Pomóc ma tym Operator Chmury Krajowej, spółka powołana właśnie przez PKO i Polski Fundusz Rozwoju.

Czytaj też: Fintech płatniczy Venmo już realizuje czeki


View Comments
There are currently no comments.