fintech
Posted By Admin

Fintech płatniczy Venmo już realizuje czeki


Fintech płatniczy pt. Venmo wprowadził czeki dla użytkowników, którzy są fanami ich realizacji pomocowych w ramach amerykańskich wersji tarczy finansowej.

Rząd USA przewiduje pomoc szeregu 600 dolarów na osobę. Wszystko po to, by przeciwdziałać skutkom kryzysu. Środki wypłacane są na rachunki bankowe, ale i w formie czeków właśnie.

venmo czeki

Czeki w Venmo

Venmo to amerykański fintech należący do popularnego PayPala. Ma już ponad 60 mln użytkowników, którym oferuje aplikację, która ma służyć do realizacji płatności P2P. Naturalnie klienci mogą także wyrobić sobie dodatkowo kartę płatniczą i tak właśnie dokonywać płatności w ramach środków na koncie Venmo.

W efekcie powstania nowej funkcji, ograniczona liczba klientów Venmo może także realizować czeki – wprowadzać jego skan do aplikacji i poczekać na jego weryfikację. Ta trwa kilka minut, a później już zapisane środki na czeku zostaną dodane do konta Venmo. Na ten moment usługa jest bezpłatna, a Venmo nie zamierza pobierać opłat za realizację czeków wydanych przez rząd.

W efekcie, użytkownicy Venmo, którzy otrzymają od państwa czeki nie muszą fizycznie udawać się do placówki ich realizacji, a wyłącznie posiadać smartfona.

Na razie, w Polsce nie ma problemu – większość z nas przecież nigdy nie widziała czeku na oczy. Co więcej, prawdopodobnie nie potrafilibyśmy go zrealizować. System płatniczy w Polsce w latach 90-tych okazał się mocno opóźniony i opierał się przede wszystkim na gotówce. Potem z kolei przyszła era kart i szybkich przelewów. Więc czeki nie były nam potrzebne…

Czytaj też: Trendy główne bankowości doby koronawirusa


View Comments
There are currently no comments.