Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowy system płatności – Alior Pay


Prezes banku deklaruje jasno, że nowa usługa ma ułatwić gospodarowanie dostępnymi środkami i zarządzanie zakupami. To, najpewniej, oznacza, że Alior Pay to kolejne na polskim rynku płatności odroczone.

Co ciekawe, w komunikacie dotyczącym wyników po III kwartale 2022 Alior Bank pochwalił się ostatnimi wdrożeniami technologicznymi, na przykład udostępnieniem usługi Moje Rachunki, ułatwiającej opłacanie faktur i zarządzanie domowym budżetem. Zapowiedział równocześnie wprowadzenie nowego systemu płatności – Alior Pay!

To pierwsza taka oferta na rynku usług finansowych. Zdecydowanie ułatwi ona gospodarowanie dostępnymi środkami i zarządzanie zakupami. Alior Pay obejmie płatności kartą i Blikiem w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz przelewy z rachunku.

– Grzegorz Olszewski, prezes banku.

Nowy system płatności – Alior Pay

Tymczasem, jak należało się domyślać na podstawie opisu – nowa usługa Aliora może być formą płatności później. Odroczona możliwość finansowania to segment, który ostatnio bardzo przybiera na sile, a kolejni gracze wykazują apetyt, by zaistnieć w branży!

Czytaj też: Bezgotówkowe Kino Objazdowe: rozrywka i edukacja Fundacji

Warto więc wspomnieć, że takiego typu rozwiązanie przygotowano choćby w ramach systemu BLIK i jest ono już dziś testowane przez wybranych klientów banku Millennium. Dodatkowo, nad własną usługą pracuje także największy bank na polskim rynku – PKO BP. Od dłuższego czasu funkcjonują już samoistnie rozwiązania pokroju na przykład Klarny, Twisto czy PayPo.

Czytaj też: 3 mln Polaków traci dostęp do pożyczek

Co ciekawe, podczas publikacji wyników Alior Bank podał także, że liczba użytkowników jego aplikacji wzrosła w ciągu roku o 25%. A co dalej – wyniosła 882 tys. W gronie klientów Aliora znaczący jest także udział klientów mobile online. A więc tych, którzy korzystają jedynie z aplikacji do kontaktowania się z bankiem. Odsetek tychże wynosi 39%. Równocześnie bank zaznacza także, że jego klienci często korzystają z dodatkowych opcji. Takich jak na przykład opłaty za przejazd autostradą czy zakup biletów komunikacji zbiorowej.

Czytaj też: Płatności odroczone w Polsce: 62% Polaków chociaż raz zapłaciło później


View Comments
There are currently no comments.