Raporty

Płatności odroczone w Polsce: 62% Polaków chociaż raz zapłaciło później


Jak wynika z najnowszych danych firmy Kearney – płatności odroczone w Polsce mają się całkiem dobrze! Co więcej już połowa Europejczyków chociaż raz skorzystała z takiego rozwiązania! Dla Polski z kolei ten odsetek wyniósł aż… 62%. W efekcie Kup teraz, zapłać później klienci najchętniej kupują elektronikę – 36%, a także odzież i dodatki – 30%.

Co ciekawe, płatności odroczone w Polsce to całkiem nowe rozwiązanie na rynku e-commerce. Odroczenie jednak nie wymaga wielu formalności, a jeśli kupujący zapłaci w terminie, nie płaci odsetek!

Czytaj też: Revolut Shops – nowy 3% moneyback na razie tylko w Irlandii

Równocześnie trzeba dodać, że sektor odroczonych płatności to już 10% całego rynku pożyczkowego w kraju. Nad Wisłą wybór taki deklaruje już kilkanaście procent respondentów. Według wyliczeń wartość rynku rośnie blisko… 400% w skali roku!

Czytaj też: Zakładanie konta przez telefon – nowa oferta Credit Agricole

płatności odroczone w Polsce

Płatności odroczone w Polsce: przynajmniej 62% Polaków chociaż raz zapłaciło później

Tymczasem, okazuje się, że to właśnie Polacy najchętniej wybierają odraczanie płatności za zakupy. Podczas gdy z BNPL chociaż raz skorzystała połowa Europejczyków – dla Polsce ten odsetek równa się 62%.

Polacy chętniej niż mieszkańcy większości krajów Europy Zachodniej kupują przez Internet czy aplikacje mobilne, używając najnowszych rozwiązań płatniczych. Transakcje przez kanały cyfrowe są w Polsce bardziej powszechne niż na przykład we Francji, Włoszech czy Holandii. Nic dziwnego więc, że popularność zyskała odroczona płatność, łącząca korzyści wynikające z darmowego kredytu z ogromną wygodą produktu całkowicie cyfrowego. Stąd w ofercie Zen obecność odroczonych płatności Twisto.

– Michał Bogusławski, Chief Commercial Officer w Zen.com.

Co ciekawe, płatności odroczone poszerzają dostęp do szybkiego finansowania zakupów online, co przynosi obopólne korzyści! Zarówno klientom, jak i sprzedawcom. Podnosi to przecież średnią wysokość rachunku i zmniejsza liczbę porzuconych koszyków.

Czytaj też: Club mPay z wymiennymi mCoinami już w ofercie

Z BNPL najczęściej korzystają osoby regularnie kupujące w sieci, czyli millenialsi oraz przedstawiciele generacji X. Sprzedawcy udostępniający odroczone płatności mogą liczyć nie tylko na wyższe obroty, ale też na większe przywiązanie do marki, likwidując „barierę wejścia” związaną z koniecznością natychmiastowej zapłaty.

– Michał Bogusławski, CCO w Zen.com.

View Comments
There are currently no comments.