Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowe opłaty także w Revolut


Revolut jasno poinformował – nowe opłaty już niebawem. Zmiany w cenach za niektóre usługi dotyczą bezpłatnych transakcji na rynkach kapitałowych, przelewów transgranicznych czy opłat za wypłaty z bankomatów.

Zmiany transakcyjne mają wejść w życie już od 1 marca tego roku. Jeśli z kolei mowa o bankomatach i przelewach – 23 kwietnia.  Wszystkie modyfikacje obejmują plany Standard i Premium. Użytkownicy tego pierwszego otrzymają jedną operację bez prowizji miesięcznie – wcześniej było ich 3. W międzyczasie w Premium ilość precedensów bez prowizji spadnie z ośmiu do pięciu.

Dodatkowo, dość mocno wzrośnie opłata za depozyt – z jednego punktu bazowego do 12 punktów wartości aktywów rocznie. To przecież znacząca podwyżka, która może mieć odzwierciedlenie przede wszystkim w przychodach Revoluta z tego tytułu.

Nowe opłaty za bankomaty na piątkę…

W planie Standard obowiązuje bezpłatna miesięczna wypłata w kwocie do 800 PLN. Po przekroczeniu obowiązuje opłata wysokości 2%. Zasady były proste, jednak czas najwyższy je skomplikować – pojawi się minimalna opłata.

Limit kwotowy, co  prawda, się nie zmieni. Jednak Revolut wprowadzi ograniczoną liczbę bezpłatnych wypłat w miesiącu do pięciu. Tutaj, po przekroczeniu, będzie trzeba zapłacić prowizję wynoszącą 2% od kwoty wypłaty, ale nie mniejszą niż 5 PLN. Limity wypłat bezpłatnych pozostaną bez zmian jeśli chodzi o pakiety Plus, Premium i Metal.

Czytaj też: Kody QR w Revolut już są!

nowe opłaty

Co z przelewami jeśli chodzi o nowe opłaty?

W Revolut przelewy mamy dwa: transgraniczne i płatności SWIFT. Dla każdego z nich są oczywiście osobne limity. Klienci Standard i Plus – jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu, każdy kolejny 2,5 PLN. SWIFT – 15 PLN albo 25 PLN w zależności od waluty.

Tymczasem, klienci Premium i Metal – przelewy transgraniczne to darmowe operacje, a SWIFT – jeden w miesiącu. Kolejny kosztuje tak  jak poprzednio – 15/25 PLN.

Revolut łączy przelewy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii – płatności międzynarodowe. Opłaty po zmianach będą wahać się między 1,5 PLN a 25 PLN w zależności od liczby przelewów i kraju odbiorcy.

Nowe opłaty dotyczą także karty…

W międzyczasie warto także dodać co z kartami. Chodzi oczywiście o dostawę – standardowa opiewałą na 4,99 GBP, ekspresowa – 19,99 EUR. Opłaty mogą teraz być wyższe w zależności od adresu nabywcy. Jednak już od 23 kwietnia klient będzie mógł sprawdzić koszt dostawy w aplikacji przed zamówieniem karty.

Z kolei przelewy krajowe w rodzimej walucie i krajowe  i międzynarodowe w euro do dowolnego kraju w ramach SEPA pozostaną bezpłatne. Tak samo jak i przelewy P2P.

Czytaj też: Nowe opłaty na Allegro


View Comments
There are currently no comments.