Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Kody QR w Revolut już są!


Kody QR do płatności w Revolut już są dostępna w aplikacji! Na razie jednak wyłącznie dla klientów biznesowych. Opłata za korzystanie z nowej funkcji z kolei jest taka sama jak ta wprowadzona przez Revoluta w listopadzie w Wielkiej Brytanii.  

Na ten moment z usługi mogą cieszyć się klienci w Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Francji, Danii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii czy Szwecji, Bułgarii, Chorwacji i innych.

Sam brytyjski fintech opisuje także, jak można podjąć się skorzystania z nowości. W aplikacji Revolut Business trzeba stworzyć prośbę o płatność. Tutaj ustawić kody QR, wybrać walutę, kwotę i opis płatności. Później wystarczy już okazać kod QR klientowi, by ten mógł go zeskanować. Płacić można za pomocą Apple Pay, kart Visa czy Mastercard.

qr revolut

Kody QR w Revolut (nie) dla każdego

By włączyć funkcję płatności klienci Revoluta muszą zaktualizować aplikację do wersji 2.28 albo wyższej w sklepie iOS lub Android. Dodatkowo, muszą także wystąpić o dedykowane konto handlowe – Merchant Account. To uzyskają bezpośrednio z konta Revolut Business. Jeśli wniosek pojawi się w systemie zespół Revolut Business zapoznaje się z nimi i kontaktuje z przedsiębiorcą.

Z kolei jeśli mowa o samej opłacie za korzystanie z nowej funkcji… Jest taka sama jak wprowadzona przez fintech na jesień w Wielkiej Brytanii i w grudniu 2020 w kilkunastu innych krajach.

Czytaj też: Płatności natychmiastowe najczęstszym wyborem Polaków


View Comments
There are currently no comments.