fintech
Posted By Admin

Nowy fintech na europejskim rynku… Dify od Opery!


Na ten moment Dify zaoferuje się w Hiszpanii. Na początek będzie można zaoszczędzić dzięki niej na e-zakupach. Brzmi świetnie!

Właściciel przeglądarki Opera poinformował właśnie na blogu, że uruchamia nowy fintech. Dify ma pomóc odzyskać część środków wydanych w ramach e-commerce.

Początek swoje rozwiązanie będzie miało w Hiszpanii. Jednak z czasem zasięg ma się poszerzać o kolejne europejskie kraje. Do Polski fintech ma dotrzeć jeszcze w tym roku.

Fintech popularny jak nikt – Dify idzie na podbój

Żyjemy teraz w czasach, w których każdy bawi się w fintech. Nic więc dziwnego, że nawet właściciel przeglądarki wziął się za nowy biznes.

dify

Co ciekawe, cashback w Dify będzie przez jakiś czas dotyczyć ma wyłącznie zakupów wykonywanych u partnerów Opery. Tych jest na razie ponad 70, a wśród nich na przykład Nike, Sephora czy Asos. Odzyskane pieniądze w taki sposób trafią do portfela Dify. O taki mogą starać się zarówno posiadacze Androidów, jak i iOSów. 

Dodatkowo, firma ma zaoferować także darmową wirtualną kartę debetową od Mastercard oraz funkcję Google Pay. W przyszłości z kolei fintech powinien rozbudować się o kolejne funkcje, na przykład oszczędzanie, kredyty czy moneyback.

Fintech Opery w Europie

Tymczasem, Opera zapewnia, że plany względem europejskiego rynku finansowego są całkiem ambitne. Aktywnych użytkowników przeglądarki jest już blisko 50 mln, globalnie – 380 mln. Warto przypomnieć, że firma nie ukrywała planów względem sektora fintech. Już w ubiegłym roku przecież przejęła Pocosys. Z kolei w połowie roku okazało się, że przejmie także Fjord Bank. 

Na rozbudowę biznesu Opera zamierza przeznaczyć 100 mln dolarów, czyli ponad 370 mln PLN.

Czytaj też: Otwarta bankowość poza finansami – Kontomatik przekonuje


View Comments
There are currently no comments.