Aktualności
Posted By Admin

Pierwsza cyfrowa waluta narodowa – zapłać w Mastercard!


Rozwiązanie jest na razie dostępne dla mieszkańców Bahamów, jednak w przyszłości mają z niego korzystać także inni. Pierwsza cyfrowa waluta narodowa staje się faktem.

Mastercard poinformował o wprowadzeniu pierwszej karty prepaid, z pomocą której można zapłacić właśnie pierwszą walutą cyfrową banku centralnego. W projekcie dodatkowo bierze udział Island Pay. Sam plastik z kolei sprawi, że mieszkańcy niewielkiego państwa będą mogli płacić cyfrowym dolarem bahamskim. Co więcej – wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty amerykańskiej aplikacji.

Czytaj też: Płatności na raty za zabiegi medyczne? To już fakt!

cyfrowa waluta narodowa

Sand Dollar pojawił się w obiegu już w ubiegłym roku. Wówczas było o nim głośno, jako o pierwszym oficjalnym wdrożeniu CBDC. Dotychczas dostępny był wyłącznie w aplikacji Island Pay. 

Współpraca z Mastercardem ma rozwiązać problem ograniczonego zakresu jego użytkowania. W przypadku Bahamów cyfrowa waluta narodowa ma spore znaczenie. Państwo jest przecież rozsiane na setkach wysp. W efekcie transport gotówki jest bardzo kosztowny. Co więcej, w przyszłości z niej będą mogli korzystać także turyści.

W międzyczasie warto także dodać, że Mastercard już w 2020 uruchomił platformę do testowania cyfrowych walut. Tak właśnie korporacja zamierza pomóc bankom centralnym. W testach biorą udział także inne podmioty: banki komercyjne, fintechy i firmy technologiczne

Czytaj też: Nowy fintech na europejskim rynku… Dify od Opery!


View Comments
There are currently no comments.