Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowe opłaty na Allegro


Platforma wprowadza właśnie szereg zmian, na przykład nowe progi kwotowe umożliwiające skorzystanie z Allegro Pay czy nowe opłaty dla sprzedawców. Mowa o podwyżkach prowizji.

Allegro zapowiedziało, że niebawem wprowadzi kilka zmian dotyczących przede wszystkim płatności. Klientów jednak z pewnością bardziej ucieszy darmowa dostawa kurierem w Allegro Smart. I to już od 18 lutego. Obecnie można z tej usługi skorzystać przy zamówieniu powyżej 100 PLN – teraz wymagana kwota w koszyku to 80 PLN. 

Nowe opłaty na Allegro nie cieszą

Tymczasem, mniej entuzjastyczne są nowe opłaty. Od 8 marca posiadacze konta Smart, którzy chcą zapłacić przy odbiorze będą musieli dopłacić do usługi… 3,99. Dostawa w ramach Allegro Smart będzie  oczywiście bezpłatna, nowe opłaty dotyczą samego sposobu…

Dodatkowo, platforma Allegro informuje także, że od 8 marca już obniży próg minimalnej wartości zamówienia dla użytkowników Allegro Pay. W efekcie, klienci będą mogli odroczyć płatności o 30 dni lub podzielić ją  na 3, 5, 10, 20 rat. Po zmianach będzie można rozłożyć płatność przy zakupach już w wysokości 300 PLN. Dotychczas było to 500 PLN. 

Czytaj też: UWAGA! Fałszywa aplikacja IKO od PKO w natarciu

nowe opłaty allegro

Nowe opłaty to nie wszystko

W międzyczasie, trwają także przygotowania do tego, by od 19 kwietnia na platformie umożliwiać zakupy wyłącznie zalogowanym użytkownikom. By ułatwić rejestrację, Allegro już w marcu planuje rozpocząć testy nowego zakładania konta – przez telefon. Do rejestracji wystarczy tutaj potwierdzenie numeru przez wpisanie kodu SMS.

Po drugie – zmiany dla sprzedających. Od 22 marca Allegro zamierza wprowadzić nowe wysokości prowizji. Z podwyżkami będą liczyć się przede wszystkim sprzedawcy w kategorii Dziecko, Uroda, Sport i turystyka. Prowizja od sprzedaży w wyróżnionych ofertach wzrośnie z 60 do 75%.

Co więcej, z kolei w związku z obniżeniem progu zakupów z dostawą kurierem realizowanych w ramach pakietu Smart platforma postanowiła odciążyć nieco sprzedawców. Dotyczy to jednak tylko zamówień, które dopiero co włączono do programu. Mowa o tych o wartości od 80 do 99,99 PLN. Z kolei do 7 kwietnia platforma ma pokryć cały koszt dostawy w przypadku zamówień poniżej 100 PLN.

Czytaj też: Amerykańska licencja bankowa dla Revolut? Na 15 mln klientów!


View Comments
There are currently no comments.