Aktualności
Posted By Admin

Opłaty parkingowe spółkują z geolokalizacją w IKO


W komitywę weszły opłaty parkingowe w IKO z geolokalizacją! Nowość w aplikacji sprawi, że klient dostanie przypomnienie, by zakończyć parkowanie, gdy pojazd zacznie się przemieszczać. 

PKO BP poinformował właśnie o zmianie, która ma miejsce w najnowszej wersji IKO na Androida i iOS. Ta dotyczy przede wszystkim opłaty parkingowej.

Jeśli użytkownik aplikacji uruchomi usługę lokalizacji – program przypomni mu o zakończeniu usługi, gdy pojazd zacznie się przemieszczać. Co ciekawe, rozwiązanie może okazać się przydatne w sytuacjach, gdy zapomnimy wyłączyć usługę korzystając z opcji start-stop. Wówczas opłaty parkingowe są dalej naliczane.

Tymczasem, o pojawieniu się funkcji płatności za parkowanie pisaliśmy już w 2019 roku. Wówczas do aplikacji można było dodać kilka samochodów. Och kierowcy  z kolei nie musieli już szukać parkomatów czy płacić z góry za czas parkowania. 

Samo uruchomienie usługi jest proste, a szczegółowe  informacje można znaleźć tutaj. Usługa realizowana jest we współpracy z MOBiLet. 

opłaty parkingowe

Opłaty parkingowe to nie wszystko

W międzyczasie, warto zaznaczyć, że funkcjonalność aplikacji IKO jest wciąż rozwijana. Prócz usług bankowych można tutaj także kupować bilety komunikacji miejskiej czy opłacać przejazdy autostradami i doładowywać telefony.

Dodatkowo, jesienią 2020 okazało się także, że PKO zamierza udostępnić te narzędzia właśnie klientom innych banków. W efekcie, IKO stało się konkurencją wielkich fintechów pokroju mPay czy SkyCash.

Czytaj też: Ikea będzie Bankiem? Ikano Bank przejęty


View Comments
There are currently no comments.